10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۷ ۰۸:۴۵:۰۱
کد مطلب:  rmUwpodK
مدیر آموزش و پرورش ناحیه 3 تبریز:
تکریم زن یکی از شاخص های ارزیابی فرهنگ در هرجامعه است

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 3 در همایش سلامت خانواده و زنان ،گفت: ارزش نهادن به زن و تکریم وی یکی از شاخص های ارزیابی فرهنگ در هر جامعه ای است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، زرین رادبه در همایش سلامت نهاد خانواده و زنان با رویکرد تقویت آموزه های دینی و عفاف و حجاب در دبیرستان شاهد  نورالزهرا ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان تصریح کرد: ماه محرم،  یاد آور نقش آفرینی  شخصیت های بزرگی است که در دامان حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه(س) رشد و پرورش یافته و برای برپایی قسط و عدالت از جان خود گذشتند.

وی با اشاره به نقش مهم زنان در خانوده، افزود: همراهی و مشارکت حضرت زهرا(س) با حضرت علی(ع) که هردو تربیت یافته پیامبر(ص) بودند، سبب تحکیم بنیان خانواده آنها شده بود.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 3 تبریز با بیان حدیث پیامبر(ص)گفت: ارزش نهادن به زن و تکریم وی یکی از شاخص های ارزیابی فرهنگ  در هر جامعه ای است.

رادبه ادامه داد: اگر بخواهیم خانوده ای متعالی داشته باشیم و پیام عاشورا در همه عرصه ها و برای همه نسل ها رسانده شود باید جایگاه زنان در خانواده حفظ شود.

وی بابیان این که در اسلام زن و مرد برابرند، اظهار داشت: برای این که به کمال برسیم باید به آموزه های دینی عمل کنیم؛ در آیات و احادیث نیز، زن و خانوده از جایگاه رفیعی برخوردار هستند.
   

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 3 تبریز با بیان این که  انسان سالم، محور توسعه پایدار است، گفت: افراد سالم چه از نظر جسمی و چه از نظر روحی در خانواده سالم پرورش می یابند.

رادبه بر اهمیت تغذیه سالم زنان و دختران تاکید کرد و گفت: متاسفانه اکثر دختران و زنان جامعه ما دچار کمبود فقرآهن و ویتامین دی هستند و لازم است که نحوه فعالیت و غذای روزانه خود را تغییر دهند.

به اشتراک بگذارید :