10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۵ ۱۳:۲۹:۰۰
کد مطلب:  ZIZsLbpO
زهرا ساعی در همایش سلامت نهاد خانواده و زنان؛
دین اسلام تنها دینی که منزلت زنان را به نحو احسن و اکمل حفظ کرده است

صبح امروز و با حضور نماینده مردم تبریز، آذرشهر واسکو در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل و معاونان آموزش و پرورش استان و و جمعی مسئولین دیگر، همایش سلامت نهاد خانواده و زنان در هنرستان امام صادق(ع) ناحیه 1 تبریز برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرروش استان آذربایجان شرقی؛ زهرا ساعی در این همایش گفت: بر اساس آموزه های دین اسلام، زن ومرد از نظر هویت انسانی با هم برابرهستند در صورتی که در برخی مکاتب غربی و شرقی اعتقادی به برابری زنان ومردان وجود ندارد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر واسکو در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دین اسلام تنها دینی است که منزلت زنان را به نحو احسن و اکمل حفظ کرده و بهترین نسخه برای زنان ایرانی توجه به آموزه های دین اسلام است در حالیکه مکاتب غربی وشرقی در این زمینه دچار افراط وتفریط هستند.

وی اظهار داشت: امام خمینی(ره) بعد از انقلاب اسلامی ایران فرمودند که زنان با رعایت حفظ حجاب می توانند در تمام مقدرات جامعه نقش ایفا کنند واین رهنمود امام(ره) را بایستی سرمشق والگوی خود قرار دهیم.

ساعی خاطر نشان کرد: نقش زنان ایران در تمام مقاطع تاریخی بخصوص بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی بی نظیر بوده و تلاش ما در مجلس شورای اسلامی این است مشکلات حوزه زنان شناسایی شده و برای رفع آن برنامه ریزی های جدی صورت بگیرد.  

وی در پایان افزود: آگاهی زنان در جامعه امروزی امری ضروریست و نگاه توسعه محور بایستی حضور زنان در تمام صحنه های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی را مد نظر قرار دهد.

به اشتراک بگذارید :