10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۵ ۱۲:۲۵:۰۹
کد مطلب:  MR81pUWH
درهمایش سلامت نهاد خانواده و زنان با رویکرد خانواده متعالی و پویا؛
پاشایی: حرکت انقلابی و پیام رسانی حضرت زینب (س) بعد از روز عاشورا باعث ماندگاری قیام شد

صبح امروز و با حضور مدیر کل ومعاونان آموزش و پرورش استان و نماینده مردم تبریز، آذرشهر واسکو در مجلس شورای اسلامی و جمعی مسئولین دیگر، همایش سلامت نهاد خانواده و زنان در هنرستان امام صادق(ع) ناحیه 1 تبریز برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرروش استان آذربایجان شرقی؛ جعفر پاشایی در این همایش گفت: صحنه عاشورا درسی ماندگار برای همه تاریخ، همه نسل و عصرها است و سلامت خانواده و زنان ایرانی با الگو قرار دادن حضرت فاطمه(س) و دخترش زینب(س) امکانپذیر است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان تصریح کرد: حضرت زینب در روز عاشورا چند وظیفه اصلی برعهده داشت؛ یک وظیفه اش حفاظت از امام حسین و امام سجاد بود، دیگری حفاظت از خانواده و اهل بیت بوده و در نهایت رسالت مهمش نگهبانی از قیام گشت.

وی اظهار داشت: نقش حضرت زینب در روز عاشورا بی بدیل بود و بعد از روز عاشورا حرکت انقلابی و پیام رسانی آن حضرت باعث ماندگاری قیام شد و بقول معروف کربلا در کربلا میماند اگر زینب نبود.

پاشایی خاطرنشان کرد: در کربلا حادثه‌ى نظامى با شكست ظاهرى نيروهاى حق درروز عاشورا به پايان رسيد؛ اما آن چيزى كه موجب شد اين شكست نظامىِ ظاهرى تبديل به يك پيروزى قطعىِ دائمى شود، عبارت بود از منش زينب كبرى‌؛ نقشى كه حضرت زينب بر عهده گرفت نشانگر این بوده كه زن در حاشيه‌ى تاريخ نيست بلکه زنان در متن حوادث مهم تاريخى قرار دارد.

مدیر کل دستگاه تعلیم وتربیت استان در پایان افزود: اگر بخواهیم جامعه ای سالم داشته باشیم نباید اجازه دهیم که بنیان های خانواده سست شود بلکه بایستی در تقویت خانواده که باعث انسجام اجتماعی است تلاش بکنیم.

به اشتراک بگذارید :