2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۵ ۱۱:۵۶:۱۴
کد مطلب:  SgTKkHu2
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان: حضور مدیران در مدارس ضامن شناخت و رفع مشکلات آموزش و پرورش است

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: آموزش و پرورش به عنوان یک دستگاه گسترده دارای مشکلات بزرگی است و حضور میدانی مدیران در مدارس می تواند به شناخت و حلّ این معضلات کمک کند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، مهدی حاجتی در جلسه روسای ادارات آموزش و پرورش استان گفت: گسترش پژوهشسراها یکی از دستاوردهای دولت یازدهم است و پیش بینی می شود تا پایان امسال تعداد آن از 8 پژوهشسرا در سال 92 به  20 مرکزدر گیلان تا پایان امسال برسد. وی اجرای طرحهای شهاب ، تعالی مدیریت ، تدبیر و المپیادهای درون مدرسه ای از کارهای زیربنایی آموزش و پرورش است که  این برنامه ها با قدرت ادامه دارد. حاجتی با اشاره به آغاز سرشماری نفوس و مسکن در کشور گفت: سرشماری عمومی که هر 10 سال انجام می شود کامل ترین و موثرترین شیوه جمع آوری اطلاعات است. وی حضور مدیران و اطلاع رسانی درست در مدارس جهت تشویق مردم برای شرکت در این فرایند موثر دانست. مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با گرامیداشت سوگواری ایام محرّم ، گفت: عشق به امام حسین (ع) ، اعلام وفاداری به ایشان و  در نتیجه احیای اسلام است و ارزشهای والای این نهضت به شکل هنرمندانه در مدارس تبیین شود.

قربانعلی افشانی مدیرکل دوره دوّم متوسطه وزارت آموزش و پرورش هم در این جلسه گفت: در دولت یازدهم کارهای پژوهشی از اهمیت بالایی برخوردار است و پژوهشسراها در آموزش و پرورش از 350 در سال 92 به 616 مرکز افزایش یافته است و 10 پژوهشسرا در کشور به فنّاوری لیزر اپتیک مجهز شده است. وی با اشاره به هدایت تحصیلی 957 هزار و 142 دانش آموز پایه نهم افزود: بعد از استقرار پایه ششم ،امسال در پایه دهم  هدایت تحصیلی انجام شد که با توجه به تنوع رشته ها که جمعا 200 رشته را شامل می شد ، کار بزرگی بود. افشانی خاطرنشان کرد: فرآیند هدایت تحصیلی برای سال آینده باید از هم اکنون برنامه ریزی شود و در این راه دانش آموزان، اولیا، مشاوران و معلمان باید از آمادگی کافی برخوردار باشند.

محمد علی محمدی رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان هم در نشست روسای ادارات آموزش و پرورش استان گفت: امسال برای نخستین بار سرشماری به صورت اینترنتی انجام می شود و ما با استفاده از رسانه های مجازی می توانیم مردم به ثبت نام اینترنتی تشویق کنیم و در این زمینه آموزش و پرورش بسیار تأثیرگذار است. وی با اشاره به اهمیت حضور مردم در سرشماری نفوس و مسکن گفت: با استفاده درست از امکانات فضای مجازی می توانیم حداقل 40 میلیارد تومان در فرآیند سرشماری ، صرفه جویی کنیم.

به اشتراک بگذارید :