10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۴ ۱۴:۳۹:۵۸
کد مطلب:  Fl4RPBVr
با حضور معاون فرهنگی و پرورشی استان;
افتتاحیه بیست و پنجمین دوره درس هایی از قرآن در مدارس آذربایجان شرقی

با حضور معاون فرهنگی و پرورشی آذربایجان شرقی، بیست و پنجمین دوره درس هایی از قرآن در مدارس استان به صورت نمادین در مدرسه اطهران ناحیه 4 تبریز افتتاح شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، طاهر علمی در مراسم افتتاحیه بیست و پنجمین دوره درس هایی از قرآن در مدرسه غیردولتی اطهران تبریز با اشاره به آیات قرآنی و احادیث، اقامه نماز اول قت و به  جماعت را اولین و مهمترین درس قرآن به همه انسان ها عنوان کرد و اظهار داشت:  وقتی اسنان در راه خدا قدم بردارد آن وقت است که تمام نعمت ها و رحمت های الهی شامل حالش خواهد شد.

وی با بیان این که رسیدن به کمال،  هدف آفرینش انسان است، افزود: عامل بسیاری از سختی  ها و نعمت های زندگی دنیوی خود انسان و رفتارهایش است؛ اگر انسان خود واموراتش را به خدا واگذار کند خداوند نیز بهترین مصلحت ها را برای او ناز ل می کند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با بیان این که امام حسین(ع) برای اجرای امر و دستورات خدا قیام کرد، تصریح کرد: وقتی انسان به دستورات خدا و اهل بیت علیهم السلام عمل می کند در واقع خود و  اموراتش را به خدا واگذار کرده است.

علمی ادامه داد: برای رسیدن به درجه کامل انسانیت و برای این که خدا ما را فراموش نکند باید همیشه به خدا پناه ببریم و از یاد او غافل نباشیم.

وی با تاکید بر مزین شدن انسان ها به اخلاق قرآنی، گفت:   پیامبر اسلام(ص)  در برابر جاهلیت ها و ضعف ها با اخلاق قرآنی برخورد کردند .

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی خطاب به معلمان قرآنی اظهار داشت: مربی باید به روش های موثر تربیت واقف باشد و با متربی ارتباط کلامی و حسی برقرار کند.

علمی بر ضرورت شناسایی استعداد ها و مشکلات دانش آموزان در زمینه های مختلف فرهنگی، هنری در مدارس تاکید کرد و گفت: قرآن، معلم اخلاق و نشان دهند مسیر برای تمام انسان هاست؛ زندگی بدون قرآن و اخلاق قرآنی کفر و بیهوده است.

وی خطاب به دانش آموزامن گفت: اگر کسی از کودکی و نوجوانی با قرآن انس بگیرید حلاوت و شیرنی اش را در تمام مراحل زندگی خود خواهد چشید.

به اشتراک بگذارید :