10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۱ ۱۳:۳۵:۰۴
کد مطلب:  ylEpzcr1
جلسه ستاد صیانت از امنیت عمومی و حقوق شهروندی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی;
علمی: ارزش حجاب را با جذابیت های هنری برای دانش آموزان تبیین کنیم

معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل در جلسه ستاد صیانت از امنیت عمومی و حقوق شهروندی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی تاکید کرد: ارزش حجاب را با جذابیت های هنری برای دانش آموزان تبیین کنیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، در این جلسه وضعیت اجرای برنامه های 9 گانه حقوق شهروندی و 10گانه حجاب و عفاف بررسی شد و توصیه و پیشنهادات اعضا جهت ترویج فرهنگ حجاب و عفاف و حقوق شهروندی در دستگاه و ارائه گزارش عملکرد سالانه حوزه حجاب و عفاف صورت گرفت.

طاهر علمی در این جلسه برنامه ریزی و مشارکت بخش های مختلف اداری به جهت اینکه در سال آتی رتبه دستگاه را در دو حوزه حجاب و عفاف و حقوق شهروندی به مراتب بالا رساند را خواستار شد.

معاون فرهنگی و پرورشی استان گفت:  با توجه به برنامه دوم از دستورالعمل 10 گانه حجاب و عفاف با عنوان تعیین حدود پوشش و همچنین استناد به سند تحول بنیادین راهکار 3-6 ترویج فرهنگ عفاف و حجاب دستگاهها ضروری و نیاز به اقدامات موثر می باشد.

وی افزود: در خصوص وضعیت پوشش همکاران مدارس غیر دولتی با توجه به اینکه نظارتی در این مورد نیست و شاغلین  در مدارس نیروی آزاد هستند و هیچ گونه آموزشی در این خصوص ندیده اند لازم است برنامه آموزشی در این خصوص در برنامه ریزی ضمن خدمت قرار گیرد.

علمی تاکید کرد: دستورالعمل پوشش به آموزشگاههای آزاد که  مجوز گرفته اند ابلاغ شود زیرا که  پوشش غیر متعارف شاغلین آن مراکز آسیب و ناهنجاری ایجاد می کند.

این مقام مسئول حمایت از آثار و تولیدات فرهنگی حجاب و عفاف متذکر شد و تصریح نمود: در مسابقات فرهنگی و هنری اگر تولیدات دانش آموزان خریداری شده و به مدارس ارسال شود  از چند سخنرانی و گفتمان بهتر نتیجه می دهد.

جانشین ستاد صیانت از امنیت عمومی و حقوق شهروندی با بیان اینکه تنها با فعالیت حوزه معاونت پرورشی پیشرفت کار چندان چشمگیر نخواهد شد،گفت: لازم است حراست و بازرسی راهکارها و برنامه هایی را در این خصوص در برنامه کاری خود داشته باشند و برگزای دوره های تخصصی برای نیروهای جدیدالانتصاب را خواستار شد.

علمی اظهار داشت: حجاب و عفاف پدیده مذهبی  و ارزشی مهمی در تعالیم اسلامی است و توجه به زمینه های فرهنگی – اجتماعی به عنوان بستر آن بسیار شایسته و لازم است و اشاعه و تعمیق آن نیازمند آموزش های بنیادین و مداوم در خانواده ، مدرسه ،دانشگاه و اجتماع است.

وی اذعان داشت: مقوله حجاب و عفاف باید بصورت منطقی ،اصولی و استدلالی برای قشر جوان تبیین شود و مزایا و محسنات پاک دامنی برای ایشان تشریح گردد تا بصورت خود خواسته مبانی دین شریف اسلام مورد اقبال عامه باشد.

معاون پرورشی مدیر کل در پایان گفت: آنچه می توان به عنوان راهکارهایی مناسب جهت تبدیل شدن مسئله پوشش به ارزش و دغدغه معرفی کرد، تبیین لطیف و ساده فلسفه حجاب با بهره گیری از جذابیت های هنری برای کودکان ،نوجوانان و جوانان است.

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :