22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۴ ۱۰:۰۲:۲۴
کد مطلب:  qmlTJh86
مسئول امور بانوان اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
30 هزار نفر از زنان شهرستان های استان تهران تحت پوشش غربالگری سلامت قرار خواهند گرفت

مسئول امور بانوان اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از اجرای طرح غربالگری سلامت زنان برای 30 هزار نفر از زنان تحت پوشش این اداره کل خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، سارا مردآزاد، مسئول امور بانوان اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، با شهین دخت مولاوردی، معاون امور زنان و خانوادۀ نهاد ریاست جمهوری دیدار و گفتگو کرد.

مردآزاد، در این دیدار ضمن تأکید بر اهمیت بهبود وضعیت سلامت زنان، ادامه داد: برگزاری کارگاه های مهارت افزایی و توانمندسازی زنان خود سرپرست بالای 45 سال از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی در ادامه با اشاره به این که آسیب شناسی های حوزۀ زنان و دختران باید در دستور کار قرار بگیرد، ادامه داد: این دو نهاد می توانند با مشارکت یکدیگر زمینه های مشارکت سیاسی زنان در امور کشور را فراهم آورند.

مسئول امور بانوان اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در ادامه  با اشاره به این امر که طرح غربالگری سلامت زنان در اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با جدیت در حال پیگیری است، اظهار داشت: طی برگزاری این طرح 30 هزار تفر تحت پوشش غربالگری زنان قرار خواهند گرفت.

این مقام مسئول در ادامه، ضمن تأکید بر اهمیت افزایش پست های مدیریتی زنان در حوزه های اداری، توانمندی و مهارت افزایی زنان شاغل در دولت را یکی از مهم ترین نیازهای امروز جامعۀ زنان شاغل دردولت برشمرده و در ادامه، تصریح کرد: تشکیل بانک زنان یکی از راه کارهایی است که می تواند در این حوزه مؤثر باشد.

مردآزاد، در بخش دیگری از اظهارات خود، با اشاره به این امر که زمنیه سازی برای اشتغال زنان امری اجتناب ناپذیر است، گفت: موضوع عدالت جنسی باید به صورت جامع و کامل برای جامعه تبیین شود.

گفتنی است اصلاح قانون تخصیص حق عائله مندی به خانم های مجرد و ایجاد شرایط خاص جهت تخصیص این حق، از موضوعاتی بود که به صورت پیشنهاد از سوی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به اطلاع معاون امور زنان و خانوادۀ ریاست جمهوری رسید.

به اشتراک بگذارید :