26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۴ ۰۸:۱۴:۰۶
کد مطلب:  3OeuROX1
معاون کل سرپرستی نهاد ریاست جمهوری در آیین بهره برداری از مدارس خیر ساز ری:
باید به نقش اثرگذار آموزش و پرورش در پیشرفت کشور توجه کرد

معاون کل سرپرستی نهاد ریاست جمهوری گفت: باید به نقش اثرگذار آموزش و پرورش در پیشرفت کشور توجه کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، آئین بهره‌برداری از مدرسه 10 کلاسه دوره دوم ابتدایی دکتر مینو نیک‌نیان و مدرسه 16 کلاسه دوره اول ابتدایی کاوه آهنگر با مشارکت خیرین حاج محمد سرپوشان و غلامحسین حجازی مدرسه خیرساز در ناحیه یک ری، با حضور مرتضی بانک معاون کل سرپرستی نهاد ریاست جمهوری، عبدالرضا فولادوندراد مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، سید هادی مجانی قمی رئیس هیئت مدیره مجمع خیران مدرسه‌ساز استان تهران در شهرستانری برگزار شد.

بانک معاون کل سرپرستی نهاد ریاست جمهوری در آئین بهره‌برداری از این آموزشگاه‌ها، ضمن تقدیر از اقدام ارزنده خیران مدرسه‌ساز در شهرستان‌های استان تهران اظهار داشت: خیران مدرسه‌ساز با اقدامات مؤثر خود به یاری و کمک آموزش و پرورش شتافتند که فرزندان این سرزمین را به مسیر دانش، بنیش، علم و آگاهی هدایت کنند.

وی آموزش و پرورش را یکی از ارکان توسعه پایدار و رشد کشور برشمرد و با اشاره به اینکه نقش این نهاد مقدس در جهت حرکت، رشد کشور بر هیچکس پوشیده نیست، افزود: باید به نقش اثرگذار آموزش و پرورش در پیشرفت کشور توجه کرد.

معاون کل سرپرستی ریاست جمهوری آموزش و پرورش را زیر بنایی‌ترین بخش در توسعه کشور برشمرد و ضمن تأکید بر اهیمت جایگاه این نهاد در حوزه استعدادیابی ادامه داد: آموزش و پرورش می‌تواند با شناسایی، برنامه‌ریزی و آموزش استعدادهای برتر کشور افرادی خلاق و توانمند را به آینده کشور هدیه کند.

بانک کارآمدی آموزش و پرورش را نشأت گرفته از استفاده صحیح از استعدادهای موجود در جامعه برشمرد و در ادامه ضمن تأکید بر لزوم توجه بیشتر به استعدادها اظهار داشت: آموزش و پرورش باید بکوشد تا با توجه به استعدادهای موجود در جهت استفاده از آن برنامه‌ریزی کند.

این مقام مسؤول با اشاره به اینکه همه افراد در ذات خود می‌خواهند آنچه را که در وجودشان هست عرضه کنند و در آینده کشورشان نقشی تأثیر گذار داشته باشند، حرکت رو به جلو با تکیه بر استعدادها و خلاقیت‌های جمعی را یکی از ویژگی‌های حرکت رو به جلو در جوامع متمدن برشمرد و گفت: استفاده از استعدادها و خلاقیت‌ها جامعه را به سوی بالندگی رشد می‌دهد.

معاون کل سرپرستی ریاست جمهوری در ادامه، رسیدن به کال در آموزش و پرورش تا سرحد پرورش تمامی استعدادهای موجود را یکی از افق‌های پیش‌رو در آموزش و پرورش کشور برشمرده و با ضمن تأکید بر جایگاه ارزنده اولیای دانش‌آموزان در شناخت استعدادهای فرزندان و قرار دادن آن‌ها در مسیر استعدادهایشان تأکید کرد: اینکه همه دانش‌آموزان را براساس یک الگو آموزش دهیم، کاری چندان صحیح نیست و آموزش، باید بر مبنای استعدادهای مختلف و متنوع صورت گیرد تا بیشتر بتوان از این وجود خلاقانه انسانی نهایت بهره را برد.

وی ادامه داد: افرادی که در زمینه توسعه این مرز و بوم به هر نحوی تلاش می‌کنند باید تقدیر شوند.

بانک در ادامه دستیابی آموزش و پرورش به بودجه دو برابری در مدت 3 سال استقرار دولت تدبیر و امید در کشور را یکی از اقدامات ارزنده و مهم برشمرد و ضمن تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته خواستار ادامه این فعالیت‌ها شد و افزود: معلمان و مربیان از عناصر ارزنده این کشور هستند و توجه به آنان ضروری و جدی است.

این مقام مسؤول در پایان با اشاره به اینکه کاهش یک سومی درآمدهای دولت در سال‌های جاری باعث شد تا کشور دچار تنگناهای اقتصادی شود، اظهار داشت: دولت با وجود شرایط موجود توانست شرایط عمومی کشور را پیش ببرد و بسیاری از اقدامات خود را بدون توقف ادامه داد و حتی با رشد اقتصادی قابل توجهی مواجه شد و با همه این شرایط سخت با تمام قامت ایستاده است و این در حالی است که بسیاری از کشورهای‌های مدعی دچار بحران‌های عظیم اقتصادی شده‌اند.

به اشتراک بگذارید :