10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۳ ۱۶:۳۰:۲۹
کد مطلب:  ZocHC6OF
در گردهمایی کارشناسان تربیت بدنی و سلامت نواحی و مناطق استان؛
پاشایی: ورزش تنها راهکار تربیت دانش آموزی پویا و اثربخش است

گردهمایی کارشناسان تربیت بدنی و سلامت نواحی و مناطق استان با حضور مدیر کل و معاون تربیت بدنی آموزش و پرورش آذربایجانشرقی در سالن اجلاس باشگاه فرهنگیان تبریز برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجانشرقی، جعفر پاشایی با تشریح رویکرد دستگاه تعلیم و تربیت استان در سال جدید گفت: آرامش خاطر دانش آموزان در راستای تحقق اهداف آموزش و پرورش اولویت عمده ما در سال جدید است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان افزود: اگر بخواهیم دانش آموزی پویا و اثربخش داشته باشیم ورزش و توجه به بحث تندرستی و شادابی دانش آموزان تنها راهکار این مهم است.

وی تصریح کرد: اگر سوابق دانش آموزانی را که در المپیادهای مختلف علمی و ورزشی و ... موفق بوده اند بررسی کنیم در می یابیم که دارای سلامت جسمی و روانی هستند و  این مقوله ریشه در توجه به ورزش است.

مدیر دستگاه تعلیم و تربیت استان با بیان بخش دوم اولویت مجموعه در سال جدید، اظهار داشت: تکریم معلمان برای ارتقاء انگیزه ایشان در تدریس اولویت دیگر ما در سال جدید است اگر ما امروز نمی توانیم همه مشکلات این بخش تعیین کننده را حل نماییم حداقل موجب از بین رفتن انگیزه نیز نباشیم.

جعفر پاشایی ادامه داد: رضایت مندی اولیاء برای ارتقاء مشارکت عمومی در اداره کرد این مجموعه عظیم سیاست کاری ما برای سال آتی تحصیلی است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان ضمن تاکید بر توجه جدی مسئولین امر در حوزه تربیت بدنی در تحقق این سه رویکرد مهم تبدیل این مباحث را به گفتمان در سطح آموزش و پرورش استان خواستار شد.

پاشایی با بیان اینکه بهداشت جسمی، روانی و ایمنی زیستی بعنوان شاخص های کلیدی کیفیت زندگی اظهار داشت: توجه به بهداشت و سواد عمومی جزء مباحث مورد توجه دول پیشرفته جهان است که ضرورت دارد در حوزه آموزش و پرورشی مدارس به این مقوله توجه شود.

وی  از دانش آموزان به عنوان نیرو های مولد برای فردای جامعه یاد کرد و گفت: خروجی کار ما در دستگاه تعلیم و تربیت در فردای جامعه نقش اساسی ایفاء می کند و آینده سالم و شاداب با نیرو های مومن و متخصص در گروه تلاش و برنامه ریزی امروز ما می باشد.

مدیر کل دستگاه تعلیم و تربیت استان در پایان با تاکید بر ترویج ورزش همگانی بین دانش آموزان، افزود: تحقق منویات مقام معظم رهبری در بحث تهذیب، تحصیل و ورزش وابسته به سرمایه گذاری و توجه به دانش آموزان است و پرداختن به بحث ورزش و سلامت بعنوان پیش زمینه این بحث نقش اساسی را ایفاء می کند. 

به اشتراک بگذارید :