10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۳ ۱۵:۵۰:۲۳
کد مطلب:  3HmBmMnx
معاون پرورشی و فرهنگی استان:
مدرسه و خانواده بعنوان بهترین مکان برای خشکاندن ریشه های انحراف است

صبح امروز و با حضور معاونین دستگاه تعلیم و تربیت و دادگستری استان و همچنین نمایندگان بهزیستی و کمیته امداد جلسه هماهنگی طرح پیشگیری رشد مدار در سالن اجلاس تالار معلم تبریز برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجانشرقی، طاهر علمی در این جلسه با تشریح آسیب های اجتماعی گفت: بر اساس اعلام مراجع قضایی خوشبختانه آمار آسیب ها اجتماعی نسبت به سایر استانها پایین است.

معاون پرورشی و فرهنگی استان با بیان این موضوع تصریح کرد: آمار پایین جرایم در سطح استان نباید ما را نسبت به توجه به این مهم غافل نماید.

علمی ادامه داد: امروزه آسیب های فضای مجازی  بعنوان یک تهدید، فرزندان ما را هدف قرار داده است و باید تمهیدات لازم در راستای هدایت به مسیر درست را اتخاذ نماییم.

این مقام مسئول در دستگاه تعلیم و تربیت استان اظهار داشت: فضای مجازی، وابستگی به مواد مخدر، مشکلات ارتباطی بین اعضاء خانواده، و عرفانهای کاذب از تهدیدهای عمده و قابل توجه امروز است.

طاهر علمی در پایان گفت: مدرسه و خانواده بعنوان بهترین مکان برای خشکاندن ریشه های انحراف مطرح است.

معاون پیشگیری دادگستری استان در ادامه گفت: در سطح استان اغلب جرایم در حوزه ضرب و جرح، توهین و  تهید اتفاق می افتد.

رضا مسعودی فر افزود: تصادف چهارمین جرمی است که در استان اتفاق می افتد که این موضوع نیز ریشه در خشونت دارد.

این مقام مسئول در استان با ابراز نگرانی از آمار بالای طلاق در استان تصریح کرد: امار طلاق در سال 82 از 12 ازدواج یک طلاق بوده، این در حالی است که این مهم در سال 95 از 5 ازدواج به یک طلاق، آمار نگران کننده ای را نشان می دهد. 

وی با بیان اینکه بر اساس اعلام مسئولین مخابرات 45 میلیون کاربر اینترنتی در کشور وجود دارد اظهار داشت: ضرورت دارد که مدارس، مربیان و خانواده ها بعنوان عوامل کنترل و پیش گیر، به این مهم بعنوان یکی از عوامل انحراف توجه نمایند. 

به اشتراک بگذارید :