10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۳ ۱۴:۳۱:۵۶
کد مطلب:  mhVJ8Wr5
در همایش همیاران نماز در تبریز مطرح شد:
معروف شناسی اولین قدم در راه امر به معروف و نهی از منکر است

معاون فرهنگی و پرورشی آذربایجان شرقی درهمایش یاوران نماز با موضوع امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد: عالم بودن در راه معروف شناسی اولین قدم برای امربه معرو.ف و نهی از منکر است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، همایش یاوران نماز با موضوع امر به معروف و نهی از منکر پیش از ظهر امروز سه شنبه در سالن اجتماعات دبیرستان فرزانگان ناحیه 4 تبریز با حضور معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل و مشاور امور بانوان ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان برگزار شد.
طاهر علمی با بیان اینکه تقویت معرفت در حال حاضر نسبت به مقتضیات زمان ضروری است،افزود: درس هایی که واقعه عاشورا به ما می دهد بهترین منبع برای معرفت شناسی است.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی اظهار داشت: آرام ترین و دین دارترین مکان برای دانش اموزان مدرسه است و نباید با فراموشی امر به  معروف و نهی از منکر به ناهنجاری های دامن بزنیم.
وی دانش اموزان را آمران و سفیران معروف معرفی کرد و متذکر شد: متاسفانه بی توجهی نسبت به این موضوع فساد،آسیب های اجتماعی و عرفان های کاذب را در جامعه بوجود آورده است.
علمی تصریح کرد: برای آمر به معروف و ناهی از منکر واقعی بودن نیاز به برداشتن قدم های درست است که عالم بودن در راه معروف شناسی اولین قدم محسوب می شود.
معاون مدیر کل در خطاب به معلمان، گفت: امروزه برای تحقق واقعی تربیت باید به روش های تربیت کردن مسلط بود تا هویت دینی واقعی را در سراسر زندگی دانش آموزان ساری و جاری کرد.
وی با اشاره به برگزاری سوگواره دانش آموزی "احلی من العسل" در ششم محرم د رمصلی اعظم امام تبریز، تصریح کرد: ولایت مداری و در مسیر ولایت بودن پیامی است که قاسم بن الحسن(ع) در صحنه کربلا اثبات و به گوش جهانیان رساند.

 

q

به اشتراک بگذارید :