10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۲ ۱۶:۳۷:۳۲
کد مطلب:  BHcFx4dw
جعفر پاشایی تاکید کرد:
تمرکز بر رضایتمندی جامعه مخاطبین آموزش و پرورش /ایجاد فرآیندهای برنامه ریزی شده

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در جلسه شورای معاونین، تاکید کرد: اقدامات انجام شده در مسیر پیشبرد برنامه های دستگاه تعلیم و تربیت استان با نظر بر همکاری،هماهنگی،هم افزایی سیستمی هم در داخل اداره کل و هم در ارتباط با دستگاه های اقماری آموزش و پرورش صورت گیرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی در جلسه شورای معاونین آموزش و پرورش استان اظهار داشت: این شورا با 13 عضو ثابت و ترکیب اقماری با دستگاه های مرتبط در طول سالتحصیلی هماهنگی های لازم را انجام می دهند و تمامی بحث ها به صورت مکتوب در جهت ارتقاء سطح کمی و کیفی دستگاه تعلیم و تربیت استان بکار گرفته می شود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت: مبنای عمل آموزش و پرورش استان در جهت فرمایش رهبری با عنوان"اقتصاد مقاومتی،اقدام و عمل" خواهد بود و تمامی برنامه ها واقدامات در راستای تحقق این شعار صورت می گیرد.

وی در ادامه افزود: اهمیت سالتحصیلی امسال به جهت تشکیل مجلس دهم و بررسی و تصویب برنامه ششم توسعه پررنگ تر است چراکه تمامی امور آموزش و پرورش در قالب برنامه ششم باید تنظیم شده و تمامی معاونین و مدیران این دستگاه استفاده حداکثری از ظرفیت نمایندگان محترم را در پیشبرد این امور داشته باشند.

پاشایی با بیان اینکه اطلاع رسانی خدمات دولت یازدهم در سال آخر خدمتگزاری دولت در فضای پس از برجام صورت خواهد گرفت،تصریح کرد: دولت یازدهم و در راستای آن وزارت آموزش و پرورش اقدامات شایسته ای در تمام حوزه ها با برنامه ریزی و بدون شتابزدگی انجام داده است.

این مقام مسئول اذعان داشت: تصویب و ابلاغ سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بعد از 5 سال مطابق فصل سوم سند ،نقاط ضعف اجرایی مطابق با این سند شناسایی،برسی و حل شده و به دستگاه مرکزی منعکش شود.

وی یادآور شد:تکیه گاه اصلی رویکرد آموزش و پرورش استان در سالتحصیلی 96-95 تاکید بر رضایتمندی مخاطبین این نهاد ،افزایش مشارکت همگانی و در نهایت افزایش کیفیت بخشی در 39 ناحیه و منطقه استان است.

پاشایی با تذکر نسبت به دوری از عملکرد جزیره ای،دوباره کاری و موازی کاری، تاکید کرد:اقدامات انجام شده در مسیر پیشبرد برنامه های دستگاه تعلیم و تربیت استان با نظر بر همکاری،هماهنگی،هم افزایی سیستمی هم در داخل اداره کل و هم در ارتباط با دستگاه های اقماری آموزش و پرورش صورت پذیرد.

 

توسعه فضای مجازی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در بستر شبکه های اجتماعی

مدیر کل آموزش و پرورش استان خاطر نشان شد: مبنای عملکرد دستگاه تعلیم و تربیت استان در سال جدید همانند سال های گذشته باید نظام جامع برنامه ریزی باشد به طوری که ایجاد و تبیین فرآیندهای برنامه ریزی شده به منطقه و مدارس نیز سوق یابد و هیچ اقدامی مغایر با این نظام نباشد.

وی با اشاره به اینکه در هیچ نقطه ای از استان نباید هیچ دانش آموزی بازمانده از تحصیل،هیچ کلاسی بدون معلم و هیچ روستایی بدون مدرسه نباشد،متذکر شد: بازدید از مدارس،حضور در شورای دبیران،انجمن اولیا و مربیان و تدوین برنامه منظم سالانه برای جلوگیری از آسیب جدی پیگیری و انجام شود.

مدیر کل با تاکید بر دستور کار قرار دادن اطلاع رسانی اولیاء،گفت:بحث توسعه فضای مجازی و سرعت بخشیدن پخش اخبار صحیح در بستر شبکه های اجتماعی و جدی گرفتن فضای مجازی در اموزش و پرورش استان برای سالتحصیلی جدید در نظر گرفته شده تا جلوی چالش هایی که 90درصد آن از طریق این فضاها می باشد، گرفته شود.

پاشایی بیان داشت: برنامه های انجمن های اسلامی دانش آموزان،سازمان دانش آموزی و دیگر سازمان های تشکیلاتی فعال سازی شود با توجه به این که هیچ اقدامی بدون اطلاع از اداره کل صورت نخواهد گرفت.

وی با عنوان کردن این مطلب که پویایی آموزش و پرورش به کارسازی های جدید و نو است،افزود: در ارتباط هایی که بین خانه و مدرسه،دانشگاه فرهنگیان ،خیرین،دیگر استان ها صورت می گیرد باید منابع اطلاعاتی تکمیل و پایش شده و با نظارت مستمر و اجرای دقیق و سریع این پویای تحقق یابد.

گفتنی است پانزدهمین جلسه شورای معاونین آموزش و پرروش با حضور مدیر کل آموزش و پرورش،نوسازی و تجهیز مدارس،کانون پرورش فکری کودکان استان،رئیس دانشگاه فرهنگیان استان،مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش اموزان استان در باشگاه فرهنگیان تشکیل شد.

 

 

به اشتراک بگذارید :