2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۲ ۱۳:۵۷:۳۷
کد مطلب:  ClxtcKTc
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان خبر داد:
حضور 15 هزار همیار پلیس در گیلان

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: با وجود 15 هزار همیار پلیس در گیلان بسیاری از ناهنجاریهای فرهنگی در دوران کودکی ریشه کن می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان ، مهدی حاجتی در دیدار با فرمانده انتظامی گیلان به مناسبت هفته نیروی انتظامی گفت: اگر قانون برآمده از فرهنگ جامعه باشد و در اجرای آن مشکلی وجود نداشته باشد، بسیاری از جرایم مانند اعتیاد و پدیده های نوظهور از بین می رود. وی با مقدم دانستن پیشگیری از انواع تخلفات گفت: بسیاری از معضلات اجتماعی  را با آموزشهای فرهنگی می توان رفع کرد که نمونه آن آموزش بستن کمربند ایمنی که اکنون در بین مردم نهادینه شده است. حاجتی افزود: آموزش و پرورش این آمادگی را دارد که بسیاری از فرهنگهای انتظامی را با استفاده از ظرفیتهای خود مانند: کتابهای درسی و پیکهای عیدانه به دانش آموزان انتقال داد. وی با اشاره به به گستردگی دایره فعالیتهای آموزش و پرورش یادآور شد: بزرگترین دستگاه تعلیم و تربیت در کشور 40 میلیون مخاطب دارد که این رقم در گیلان به بیش از یک میلیون مخاطب می رسد. مدیرکل آموزش و پرورش گیلان اظهار امیدواری کرد: که با کمک دستگاههای مخلف مانند: نیروی انتظامی ، قوه قضاییه و صدا و سیما بتوانیم به رسالت خود جامه عمل بپوشانیم.

سردار میر حیدری فرمانده انتظامی گیلان هم در این نشست گفت: در مواجهه با معضلات فرهنگی دستگاههایی مانند: آموزش و پرورش می توانند با کمک به نیروی انتظامی هجمه فرهنگی دشمنان را نقش برآب کنند. وی افزود: آموزش و پرورش با تبیین بسیاری از آموزه های زندگی شهری در بین دانش آموزان می توانند نسلی آگاه و مقیّد به قانون را پرورش دهند.

به اشتراک بگذارید :