10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۲ ۰۸:۴۳:۳۹
کد مطلب:  BTqxGHwL
مدیر آموزش و پرورش مراغه
آموزش دانش آموزان روند انتقال فرهنگ صحیح ترافیکی را سرعت می بخشد

مدیر آموزش و پرورش مراغه گفت: دانش آموزان مدارس با بهره گیری از ابزارهای آموزشی و فرهنگی روند انتقال فرهنگ صحیح ترافیکی و رانندگی را به درون خانواده ها سرعت می بخشند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از مراغه،

جلیل اسلامی در همایش همیاران و فرهنگ یاران پلیس در تالار عبدالقادر مراغی افزود: با توجه به ظرفیت بالای یادگیری در دانش آموزان، آموزش و فرهنگ سازی در زمینه ترافیک، موجب نهادینه شدن این فرهنگ در خانواده ها می شود.
وی ادامه داد: دانش آموزان مدارس با بهره گیری از ابزارهای آموزشی و فرهنگی روند انتقال فرهنگ صحیح ترافیکی و رانندگی را به درون خانواده ها سرعت می بخشند.
وی اضافه کرد: برگزاری همایش های فرهنگی برای دانش آموزان در زمینه آموزش ترافیک، فرصت مناسبی برای ایجاد هنجارهای اجتماعی در جامعه ماشینی امروز است.
رئیس پلیس راهور مراغه نیز در این همایش گفت: فرهنگ سازی با هدف ترویج فرهنگ و هنجارهای صحیح ترافیکی موجب کاهش آمار تصادفات و حوادث رانندگی در سطح جامعه شده است.
سرهنگ علی صادق زاده افزود: اجرای طرح همیاران پلیس در سال های اخیر حرکتی فرهنگی در راستای نهادینه شدن فرهنگ ترافیک با بهره گیری از ظرفیت نسل های آینده ساز جامعه است.
وی ادامه داد: تاثیر فرهنگ سازی همیاران پلیس و کودکان در ترویج هنجارهای صحیح ترافیکی و رانندگی بیشتر از برخوردهای قانونی و اعمال قانون ها توسط پلیس راهورست.
وی اضافه کرد: همیاران نونهال و نوجوان پلیس با حرکت های موثر و فرهنگی خود در حقیقت فرشته های نجات در جاده ها هستند.
گفتنی است در این همایش که با مشارکت نیروی انتظامی و آموزش و پرورش مراغه برگزار شد از ترویج کنندگان طرح همیاران پلیس راهور این شهرستان تجلیل شد.
 

به اشتراک بگذارید :