23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۱ ۰۰:۰۰:۰۰
کد مطلب:  DpgQquou
معاون ارزشیابی آموزشی مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش:
سامانه فارغ التحصیلان ازامنیت 100 درصدی برخوردار است

جلسه فصلی کارشناس مسئولان سنجش و ارزشیابی تحصیلی مناطق شهرستانهای استان تهران با حضور سلامت صفری معاون ارزشیابی آموزشی مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش ، مسئولین استانی و کارشناس مسئولان سنجش و ارزشیابی تحصیلی مناطق در اردوگاه شهید مصطفی خمینی دماوند برگزار شد.

به گزارش اداره  روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان  های استان تهران ، در حاشیه این نشست سلامت صفری معاون ارزشیابی آموزشی مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت :حسن ارتباط مستقیم با کارشناسان آشنا شدن با مشکلات و مسائل مناطق و تبادل نظرات با آنها است.

وی با اشاره به راه اندازی سامانه فاینال آنلاین امتحانات اظهار داشت : کلیه مراحل امتحانات در این سامانه به صورت آنلاین صورت می گیرد ، و سامانه امکان دسترسی اطلاعات و آمار را به صورت یکسان و بدون مغایرت در تمام سطوح (مدرسه ،منطقه ، اداره کل ) می دهد.

صفری با تاکید بر اینکه  صدور تأئیدیه تحصیلی به صورت الکترونیکی از تابستان سال گذشته آغاز شده است ، یادآور شد : متقاضی با مراجعه به دفتر پیشخوان ،درخواست خود رااز طریق الکترونیکی به منطقه ارسال کرده و پس از بررسی تأئیدیه تحصیلی از مراجع مرتبط صادر و به دفتر پیشخوان ارسال خواهد شد و متقاضی در محل درخواست ، مدرک خود را تحویل خواهد گرفت .

این مقام مسئول با اشاره به کاهش حجم کار و زمان صدور تأئیدیه تحصیلی که از مزایای ویژه این طرح می باشد، تصریح کرد : این سامانه جهت جلوگیری از جعل مدارک و سوابق تحصیلی طراحی گردیده  و با تشکیل جلسه آموزشی روسای ادارات سنجش استانها ، فرایند فارغ التحصیلی دوره شهریور براساس این سیستم انجام خواهد شد.

 وی ادامه داد : با استقرار سامانه فارغ التحصیلی ، استخراج مدارک تأئیدیه تحصیلی از سیستم مدارس دیگرامکان پذیر نخواهد بود .

معاون ارزشیابی آموزشی مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش ضمن تأکید بر امنیت 100 درصدی سامانه فارغ التحصیلان گفت : در این سامانه اطلاعات و سوابق تحصیلی دانش آموزان با سامانه فاینال که از طریق ستاد مدیریت می شود ، مقایسه شده و در صورت مغایرت اطلاعات ، فرایند فارغ التحصیلی اجرا نخواهد شد .  

صفری خاطرنشان کرد : به زودی کلیه سوابق تحصیلی پایه ها و دوره های  دیگر از طریق این سامانه دریافت خواهد شد . 

 

به اشتراک بگذارید :