20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۱ ۱۴:۱۸:۴۲
کد مطلب:  50taJ2UM
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
مشارکت اولیای دانش آموزان در حوزۀ پیشگیری از آسیب های اجتماعی مسأله ای بسیار مهم و کاری انقلابی است

همایش سالانۀ معاونین پرورشی و تربیت بدنی، کارشناسان مسئول و کارشناسان حوزۀ تربیت بدنی مناطق بیست گانۀ شهرستان های استان تهران، با حضور مهرزاد حمیدی، معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، عبدالرضا فولادوند راد، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، محمد رحیم، معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، کارشناسان مسئول و کارشناسان اداره کل، معاونین پرورشی و تربیت بدنی، کارشناسان مسئول و کارشناسان تربیت بدنی و سلامت مناطق بیست گانۀ شهرستان های استان تهران، در سالن ولایت این اداره کل برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، عبدالرضا فولادوند راد، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در همایش تربیت بدنی و سلامت این اداره کل، ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری محرم و گرامیداشت یاد و خاطره امام حسین (ع) و هفتاد و دو تن از یاران با وفایش، اظهار امیدواری کرد: امیدواریم توفیق جمع کردن توشه ای برای آخرت در این ایام برایمان فراهم شود.

وی در ادامه، ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن نودمین سالگرد تولد درس تربیت بدنی در مدارس کشور، حرکت رو به جلوی وزارت آموزش و پرورش پر حوزه تربیت بدنی را یکی از مهم ترین دستاورد های دلت تدبیر و امید برشمرده و گفت: بحمدلله حوزه تربیت بدنی در آموزش و پرورش همه روز در حال پوست اندازی، به روز و مدرن شدن است.

این مقام مسؤل در ادامه، داشتن جسم سالم را مهم ترین زمینه برای فراگیری مطلوب آموزش برشمرده و افزود: تا جسم سالم نباشد، نمی تواند علم و دانش را به خوبی فراگیرد.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در ادامه، ضمن تقدیر از برنامه ریزی های ارزشمند وزارت آموزش و پرورش در حوزه تربیت بدنی آموزش و پرورش در سه ساله گذشته، این روند را دمیدن روحی تازه در کالبد دانش آموزان برشمرده و بر همین اساس، اظهار داشت: برگزاری المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای حرکتی بسیار ارزنده و شایسته تقدیر است که در حیاط مدرسه شکل گرفت.

فولادوند راد، در بخش دیگری از سخنان خود، برگزاری المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای را یکی از عوامل نشاط و شادابی و به ویژه جلوگیری از آسیب های اجتماعی برشمرده و خاطر نشان کرد: متأسفانه امروز آموزش و پرورش در بحث پیشگیری از آسیب های اجتماعی تنها است و نیاز به حمایت جدی مسئولین امر دارد.

وی اندیشه های راهگشای مقام معظم رهبری (مدضله العالی) در حوزۀ پیشگیری از آسیب های اجتماعی را قابل تقدیر برشمرده و یادآور شد: مباحث علمی مقام معظم رهبری در حوزۀ پیشگیری از آسیب های اجتماعی زمینۀ بحث بسیاری از مدیران قرار گرفته و نشست های مهمی در این مزنیه برنامه ریزی و تشکیل شده است.

این مقام مسئول، ضمن تأکید بر این امر که تا مشکلی به گفتمان غالب جامعه تبدیل نشود، متأسفانه فکری برای حل آن صورت نمی گیرد، تأکید کرد: آموزش و پرورش امروز جمهوری اسلامی ایران، با حدود 13 میلیون دانش آموز، 26 میلیون اولیای دانش آموزان و 1 میلیون همکار فرهنگی حدود 40 میلیون از جمعیت ایران را تشکیل داده است.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، ضمن ابراز ناخرسندی از این امر که با توجه به این که امروز حدود 40 میلیون نفر از جمعیت ایران اسلامی با آموزش و پرورش در ارتباط است، گفت: متأسفانه امروز به خوبی از پتانسیل آموزش و پرورش استفاده نمی شود.

فولادوند راد، ضمن تأکید بر ترویج روحیۀ مشارکت در امور آموزش و پرورش در میان اولیای دانش آموزان، افزود: استفاده از ظرفیت های موجود در مشارکت با اولیای دانش آموزان مسأله ای بسیار مهم و کاری انقلابی در حوزۀ پیشگیری از آسیب های اجتماعی است.

وی، تجهیز فرهنگیان به سلاح علم روز را یکی از مهم ترین ابزارهای مبارزه با آسیب های اجتماعی در حوزۀ آموزش و پرورش برشمرده و ادامه داد: مقدمۀ این کار، استفاده از پشتوانۀ علمی و به کارگیری نظرات اساتید محترم دانشگاه ها است که البته پشتوانۀ مبانی عمیق دینی و فرهنگی ما نیز در این پیشگیری نقشی بسیار ارزنده و انکار ناپذیر دارد.

این مقام مسئول، با اشاره به ترکیب جمعیتی دانش آموزان شهرستان های استان تهران ،تأکید کرد: توجه وزارت آموزش و پرورش به فراهم کردن نیازهای دانش آموزان شهرستان های استان تهران، امری ضروری است که پویایی و طراوت محیط تحصیل دانش آموزان شهرستان های استان تهران را در پی خواهد داشت.

به اشتراک بگذارید :