10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۰ ۱۴:۱۲:۱۹
کد مطلب:  BCa5acUf
جشن عاطفه ها در مدارس آذربایجان شرقی برگزار شد;
فرماندار تبریز: والاترین نقش اجتماعی انسان کمک به همنوعان است

فرماندار تبریز در آیین جشن عاطفه ها در مدرسه قدسیه ناحیه 4 تبریز، گفت: والاترین نقش اجتماعی انسان دوستی و کمک به همنوعان است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، رحیم شهرتی فر در  مراسم جشن عاطفه ها  در مدرسه قدسیه تبریز اظهار داشت: جای بسی خوشحالی دارد که معتقد به دینی هستیم که  همواره به  نیکوکاری سفارش کرده است و احسان و نیکویی کردن جزو باور ها و فرهنگ آن جامعه است.

وی افزود: خداوند خود در قرآن می فرمایند که پاداش نیکی جز نیکی نیست و البته پاداش خداوند بسیار بالاتر است.

فرماندار تبریز تصریح کرد: کسانی که دچار فقر مالی هستند، باید استقامت و صبر پیشه کنند و افراد ثرتمند نیز باید از دارایی خود احسان و انفاق  کنند.

شهرتی فر با تاکید بر ترویج فرهنگ احسان وانفاق در جامعه گفت: مراسماتی این چنینی فرصت بسیار خوبی برای تقویت روحیه احسان در بین دانش آموزان  است تا  بدانند که فردا در هر مقام و مسئولیتی که باشند والاترین نقش آنها درک دردمندان است.

وی ادامه داد: جشن عاطفه ها و نیکوکاری این فرصت را می دهد که فرهنگ احسان را در جامعه اشاعه دهیم و با شرکت پرشور به یاری نیازمندان بشتابیم.

فرماندار تبریز با اشاره به اهداف تاسیس کمیته امداد اظهار داشت: خدمات کمیته امدا بر کسی پوشیده نیست و همه می دانند که کمک های مردمی و حمایت های ملی دولت را بین نیازمندان جامعه توزیع می کند و شبانه روز برای رفع فقر در جامعه تلاش می کند.

شهرتی فر گفت: همکاری کمیته امداد و آموزش و پرورش در جهت برگزاری جشن عاطفه ها و نیکوکاری و همچنین در طول سال اقدام موثری برای شناسایی دانش آموزان نیازمند و رفع مشکلات تحصیلی آنهاست.

مراسم نمادین جشن عاطفه ها صبح امروز با حضور فرماندار  تبریز، مدیر کل آموزش و پرورش استان، مدیر کل کمیته امداد مام خمینی (ره)  استان، مدیر سازمان دانش آموزی استان، مدیر آموزش و پرورش ناحیه 4 تبریز و دیگر مسئولین استانی در مدرسه قدسیه تبریز همزمان با سراسر کشور برگزار شد.

 

به اشتراک بگذارید :