0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۰ ۱۳:۴۲:۱۹
کد مطلب:  otK6xt6s
نماینده ولی فقیه در گیلان: انسان با تعلیم و تربیت درست زمین و زمان را مسخّر خود می کند

نماینده ولی فقیه و امام جمعه رشت گفت: خداوند استعدادهای نهفته انسان را با تعلیم و تربیت و به کمک مربیان و معلمان به منصه ظهور می رساند.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، آیت الله قربانی در دیدار با مسئولان آموزش و پرورش استان گفت: انسان به عنوان جلوه ای از قدرت الهی دارای ویژگی ای است که می تواند با تعلیم و تربیت ، گوهر وجودش را شکوفا کند.وی با اشاره به اهمیت آموزش و پرورش در نظام جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: باید با اولویت دادن به امر تعلیم و تربیت انسانهایی در تراز علمای دینی که نمونه والای تربیت اسلامی هستند، پرورش دهیم. نماینده ولی فقیه در گیلان در ادامه افزود: انبیا که در مکتب توحید تربیت شده اند، پرورش انسانها مهمترین آرمانشان بوده است. آیت الله قربانی ، تحوّل، عزّت، امنیّت و اخلاق را از برکات آموزش همراه با پرورش انسانی دانست و با توجه به مشکلات آموزش و پرورش یادآور شد: از آنجایی که هدف ما ساختن یک جامعه برتر است، تحمل همه این سختی ها آسان است.

 مهدی حاجتی : آموزش و پرورش در گیلان بیش از یک میلیون مخاطب دارد

مدیر کل آموزش و پرورش گیلان هم در این دیدار گفت: گیلان با داشتن 375 هزار دانش آموز یک دستگاه فرا بخشی است که اکثر خانواده ها درگیر آموزش فرزندانشان هستند. حاجتی اجرای سند تحوّل بنیادین را از اولویتهای آموزش و پرورش دانست و گفت: بر این اساس ساماندهی نیروی انسانی ، ارتقای آموزشگاهی، عملیاتی کردن بودجه و تمرکز زدایی از اهمّ وظایف آموزش و پرورش است. وی ابلاغ سند تحکیم خانواده توسط مقام معظم رهبری و همچنین تأکید رئیس جمهور براستفاده از ظرفیت خانواده ها در اجلاس روسای آموزش و پرورش کشور را به عنوان نقشه راه آموزش و پرورش در سال 95 توصیف کرد. مدیرکل آموزش و پرورش گیلان احیای دارالقرآن و اقامه نماز جماعت در مدارس را با دارا بودن 300 امام جماعت ، از اهم برنامه های آموزش و پرورش در تربیت انسانهایی مسئولیت پذیر ذکر کرد که در این راه باید از نخبگان فرهنگی و حوزوی بیش از پیش استفاده کنیم. حاجتی با اشاره به نقش پژوهشسراها در تربیت دانش آموزانی پژوهنده یادآور شد: در سال 92 ، هشت پژوهشسرا در سطح استان داشتیم که امیدواریم تا پایان امسال این تعداد به 22 مرکز برسد. وی افزود: در راستای هوشمندسازی مدارس تاکنون دو هزار مدرسه در گیلان هوشمند شده است که تقویت این گونه مدارس در رأس برنامه های ما قرار دارد. حاجتی نقش خیرین مدرسه ساز را بی بدیل ارزیابی کرد و گفت: استفاده از خیّرین مدرسه ساز مقیم خارج از کشور در کنار خیّران داخلی می تواند بسیاری از کاستی های آموزش و پرورش را مرتفع کند.

به اشتراک بگذارید :