28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۰ ۱۱:۰۷:۴۰
کد مطلب:  ItLqTRxr
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران درمراسم تکریم خانواده های شهدای فرهنگی در پیشوا:
ما وظیفه داریم ارزش های حاکم بر جامعه دوران دفاع مقدس را به دانش آموزان نشان دهیم

مراسم تکریم خانواده های شهدای فرهنگی با حضور عبدالرضا فولادوند راد مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، دکتر شهریور مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران ، محمد کرم محمدی فرماندار ، رحیم جهانی سرپرست مدیریت آموزش و پرورش ،مدیران آموزش و پرورش شهرستان های همجوارو جمعی از مسئولین شهرستان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، عبد الرضا فولادوند راد مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت : در جامعه اسلامی که با تلاش بنیان گذار جمهوری اسلامی از سال 42 و با جانفشانی مردم این خطه از ایران اسلامی آغاز شد، جامعه ای تبلور پیدا کرد که شبیه ترین جامعه به جامعه علوی و مدنی بود.

 

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با تاکید بر اینکه صداقت و وفاداری آن چیزی بود که باعث شد شهدای ما طفل های یکساله خود را رها کرده و وارد عرصه ای شوند که برگشت پذیر نبوده است بزرگی را برای ایران اظهار داشت: شهدا در جای جای 50 ساله اخیر ایفای نقش کرده اند، هر جا نیاز بود خود را فدا و از اهداف و از فرامین رهبر خود استقبال نمودند، جامعه ما جامعه ای الهی شده بود و در آن صداقت، انسانیت، راستی و درستی حرف اول را می زد.

 

فولادوند راد در بخشی دیگر از سخنان خود، ضمن تأکید بر این امر که اگر هشت سال دفاع مقدس نبود دشمنان به این سادگی ها دست از سرما بر نمی داشتند افزود: در دوران دفاع مفدس، با اهدای خون هزاران شهید، این جامعه پالایش یافت و از رنگ  بوی جامعه طاغوتی فاصله گرفت و به جامعه ای ولایی تبدیل شد .

این مقام مسئول ادامه داد : تا زمانی که یاد، اهداف و اخلاق شهدا در جامعه ساری و جاری بود، مشکلات امروز را نداشتیم. فاصله ما با شهدا و رفتار شهدا و ارزش های حاکم بر جامعه انقلابی مان باعث شد که این مشکلات را امروز لمس کنیم و از عاقبت فرزندانمان نگران باشیم.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با بیان این موضوع که شهدا برای اعتلای وطن و تنومند شدن درخت نظام جمهوری اسلامی از همه چیز خود گذشتند و این آسایش و امنیت را برای ما به ارمغان آوردند، تاکید کرد :ما وظیفه داریم ارزش های حاکم بر جامعه دوران دفاع مقدس را برای دانش آموزان و فرزندانمان بنمایانیم و آنها را آشنا کنیم .

فولادوند راد با اشاره به اینکه  اگر می خواهیم جامعه مان به سمت جامعه ای پیشرفته و در عین حال بافضیلت پیش رود باید به دوران شهدا برگردیم، تصریح کرد : صداقت، دوری کردن از تهمت و افترا و اشرافی گری و مال اندوزی از صفات ارزنده شهیدان بود و تفاوتی در رفتار و گفتارشان نبود .

وی ضمن تاکید بر اینکه یادواره شهدا به تنهایی کافی نیست،  یادآور شد : همه ما شهدا را دیده، با آنها حرف زده، رفتار و گفتار آنها را لمس کرده و شنیده ایم، و فرزندان ما هستند که باید با یاد و خاطره شهدا و کارهای بزرگی که انجام دادند و کشور را از معرکه ای سخت نجات دادند، آشنا شوند.

فولادوند راد در پایان سخنان خود با اشاره به این که در آستانه محرم هستیم، یاد و خاطره امام حسین، زمزمه لب های شهدای ما در دوران دفاع مقدس بود خاطرنشان کرد :این عزیزان برای اعتلای وطن و تنومند شدن درخت نظام جمهوری اسلامی از همه چیز خود گذشتند و این آسایش و امنیت را برای ما به ارمغان آوردند.

 

 

به اشتراک بگذارید :