10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۰ ۰۸:۰۴:۳۴
کد مطلب:  nfQTcsCT
همایش تجلیل از برترین‌های عرصه علم و دانش شبستر برگزار شد/
مشاور وزیر بهداشت:آموزش و پرورش نقطه آغاز سرمایه گذاری برای پیشرفت است

همایش تجلیل 170 نفر از دانش آموزان و فرهنگیان برتر عرصه علم و دانش منطقه شبستر برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از شبستر، همایش برترین‌های آموزش و پرورش شبستر با حضورمشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، امام جمعه، نماینده مردم شهرستان، معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل، فرماندار شبستر، روسای ادارات و جمعی از پیشکسوتان عرصه آموزش و پرورش برگزار شد.

مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش و پزشکی در این مراسم عنوان کرد: بعد از مدرسه رشدیه در تبریز، دومین مدرسه در آذربایجان شرقی توسط حاج اسدالله معرفت در سال 1275 ه.ش همزمان با نهضت مشروطیت در ایران در شهر خامنه شهرستان شبستر ساخته شد.

حسن امین لو در بخش دیگر سخنان با اشاره به صبغه فرهنگی شهرستان شبستر خاطرنشان کرد: این شهرستان مهد فرهنگ و تدین و معرفت است و مملو از چهره ها و شخصیت های برجسته دینی ،علمی،سیاسی و اجتماعی است و شیخ محمود شبستری یکی از گنجینه های ارزشمند این شهرستان است.

وی با بیان اینکه نهاد آموزش و پرورش باید دانش آموزان مستعد و نخبه سرمایه گذاری کند، گفت: دانش آموزان دانشمندان کوچک و سرمایه آینده ایران اسلامی بشمار می آیند، پس ضروری است در شکوفایی و رشد این دانشمندان یاری نمائیم.

نماینده اسبق شهرستان و مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پایان تصریح کرد: اگر به وجود نیروی انسانی توانمند و خلاق به عنوان سرمایه‏ های پیشرفت و شکوفایی یک جامعه معتقد باشیم، آموزش و پرورش را می‏توان نقطه آغازین این رویش و پویش دانست.

پیشرفت هر جامعه در گرو پویایی علم و دانش است

امام جمعه شبستر در این مراسم گفت: حیات یک جامعه در گرو پویایی علم و دانش بوده و در این زمینه نقش معلمان و دانش آموزان مهم و بی بدیل است.

حجت الاسلام والمسلمین محمدزاده با اشاره به اینکه نخبگان علمی از بهترین سرمایه‌های هر جامعه‌ای هستند و ستون‌های پیشرفت و ترقی هر جامعه به دست‌های توانای این افراد ساخته می‌شود، خطاب به دانش آموزان و فرهنگیان برتر شهرستان شبستر گفت: شما نخبگان سرمایه‌های اصلی این مملکت هستید و باید در دوران تحصیل خود نیز این روند رو به رشد را ادامه دهید تا باعث سربلندی شهرستان و کشور شوید.

وی در پایان اظهار داشت: تجليل از معلمان و دانش آموزان، تكريم منزلت رفيع علم و علم آموزی و وظيفه مهم دينی و ملی بوده و در هر زمان و مکان، وسیله ترقی، تعالی و توسعه جامعه در تمامی ابعاد بوسیله علم و دانش میسر است.

علم و دانش پایه پیشرفت همه جانبه کشور است

نماینده مردم شبستر در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز گفت: علم و دانش، پایه پیشرفت همه جانبه یک کشور است.

معصومه آقاپور علیشاهی در این مراسم عنوان کرد: علم و دانش دریچه ای است که باعث عزت، رفاه، سعادت و سلامت جامعه می شود.

وی با بیان اینکه استعدادپروری با نخبه پروری تفاوت دارد، گفت: ما بایستی استعدادهای برتر را تبدیل به نخبه کنیم و در واقع زمینه های لازم برای رشد و شکوفایی این عزیزان باید توسط دولت فراهم شود و دولت زمینه ساز و تسهیل گر این موضوع است.

 آقاپور علیشاهی در پایان تصریح کرد: باید با برنامه‌ریزی و اجرای طرح‌های مختلف به سمت تقویت منزلت دانش آموزان نخبه در شهرستان حرکت شود.

نظام آموزشی توانمند از شاخص های توسعه و پیشرفت است

مدیرآموزش و پرورش شبستر هم در ادامه گفت: داشتن انسان هاي دانا و نظام آموزشي توانمند از شاخصه هاي بزرگ توسعه و پيشرفت محسوب مي گردد.

ابوالفضل سرتیپی یکی از اهداف و برنامه های مهم دستگاه تعلیم و تربیت منطقه را تجلیل از برترینها و نخبگان علمی دانست و افزود: امروز از 170 فرهنگی و دانش آموز شبستری که سال گذشته در عرصه‌های مختلف علمی، آموزش، فرهنگی، هنری، ورزشی و ..... حایز رتبه های اول استانی و برتر کشوری شدند، تجلیل بعمل می آید.

 

به اشتراک بگذارید :