10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۸ ۲۳:۴۵:۵۳
کد مطلب:  TIGlBPpQ
معاون آموزش متوسطه استان در همایش ماندگاران فرهنگی دفاع مقدس:
فرهنگیان در شرایط کنونی باید نسلی تربیت کنند که اهل ایستادگی باشد

معاون آموزش متوسطه دستگاه تعلیم و تربیت استان آذربایجان شرقی تاکید کرد:در شرایط امروز فرهنگیان باید نسلی پرورش دهند که اهل ایستادگی باشند تا دستاوردهایی مانند توان هسته ای کشور را حفظ کنند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در این همایش گفت: بعد از حادثه عاشورا تنها واقعه ارزشی، اعتقادی و اخلاقی تاریخ را می توان در دفاع مقدس رزمندگان در دوران جنگ تحمیلی خلاصه کرد. 
عاشور اکرمی با اشاره به تحقیق انجام گرفته در خصوص وصیت نامه های شهدا گفت: در هر وصیت نامه بیش از 4 بار نام اباعبدالله (ع) و حضرت امام زمان (عج) و یک بار نام ولایت فقیه ذکر شده و این سه نام مقدس سه عنصر کلیدی وصیت نامه شهداست.
وی به کتاب یک نویسنده ژاپنی اشاره کرد و افزود: در این کتاب شیعه به پرنده ای تشبیه شده که یک بال آن سرخ (شهادت امام حسین)، یک بال آن سبز (ظهور ولی عصر) و سینه آن ولایت فقیه است.
وی با بیان اینکه دفاع مقدس مفاهیم و مضامین بزرگ و فاخری دارد که فعالان تعلیم و تربیت می توانند در این زمینه اقدام جدی کنند، گفت: فرهنگ شهادت طلبی، ولایتمداری و مظلومیت های رزمندگان و همچنین اقشار مختلف مردم در هشت سال دفاع مقدس از جمله موضوعاتی است که در تعلیم و تربیت نسل جدید باید مورد توجه بیشتر قرار گیرد. 
وی با اشاره به تعداد بالای شهدای فرهنگی و دانش آموز و نقش آنان در پیروزی ایران در دوران دفاع مقدس، تصریح کرد: در شرایط امروز نیز فرهنگیان باید نسلی پرورش دهند که اهل ایستادگی باشند تا دستاوردهایی مانند توان هسته ای کشور را حفظ کنند.
گفتنی است ،در این آئین از فرهنگیان ایثارگر این شهرستان تجلیل شد.
شهرستان 250 هزار نفری مراغه با یک هزار و 400 شهید گلگون کفن و 15 شهید معلم در 127 کیلومتری جنوب تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

به اشتراک بگذارید :