13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۸ ۲۳:۳۶:۴۸
کد مطلب:  P7kEntns
با حضور پیشکسوتان فرهنگی؛
همایش تجلیل از ماندگاران فرهنگی دفاع مقدس مراغه برگزار شد

همایش تجلیل از ماندگاران فرهنگی دفاع مقدس مراغه جهت ارج نهادن به رزمندگان هشت سال جنگ تحمیلی صبح امروز با حضور مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از مراغه، معاون استاندار و فرماندار مراغه در این همایش به جایگاه تعلیم و تربیت و ارزش های اسلامی اشاره کرد و گفت: باید به گونه ای عمل شود و همه تلاش ها به سمتی باشد که فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه ماندگار شود. 
ظفر محمدی بیان کرد: هر چه در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت قدم برداریم باز هم کم است و تاکنون قدم های خوبی در این حوزه برداشته شده اما باید برای ترویج این فرهنگ اقدام های جدی تری صورت گیرد. 
وی امنیت کشور در میان ناامنی منطقه را ثمره تدبیر رهبری و مرهون شهدا دانست و افزود: ایثارگری و رشادت های بی دریغ شهدا مثال زدنی و فراموش نشدنی است.
مدیر آموزش و پرورش مراغه نیز در این همایش با یادآوری رشادت ها و ایثارگری های رزمندگان، گفت: فرهنگ دفاع مقدس یک فرهنگ عاشورایی، مقدس و حماسی است.
جلیل اسلامی با بیان اینکه خانواده های شهدا و ایثارگران در زمان جنگ منش زینب گونه داشتند، افزود: پدران و مادران شهدا با عشق الهی و تأسی از حضرت سیدالشهدا(ع) بر فراق فرزندانشان صبر کردند و در تبیین فرهنگ عاشورایی دفاع مقدس نقش دارند.

به اشتراک بگذارید :