0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۸ ۰۹:۳۹:۵۵
کد مطلب:  w1s6CiXN
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان گیلان خبر داد:
آموزش بیش از 40 هزار دانش آموز گیلانی در زمینه مسایل پیش از ازدواج

فرّحسینی گفت: در سال تحصیلی 96 _ 95 دانش آموزان سال سوم دوره دوم دبیرستان و پیش دانشگاهی آموزشهای قبل از ازدواج را فرا می گیرند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، سید امیر فرّ حسینی در مراسم گشایش آموزشهای قبل از ازدواج که در دبیرستان بعثت ناحیه رشت برگزار شد، گفت:  این طرح برای ششمین سال متوالی بامشارکت بهزیستی استان وبا صرف 60 میلیون تومان برای دانش آموزان پایه سوم متوسطه دوم وپیش دانشگاهی با اولویت مدارس در معرض خطر و حاشیه شهر اجرا می شود. وی خاطرنشان کرد:  این آموزش ها در سه جلسه دو ساعته به نوجوانان وجوانان ما کمک می کند تا از گزند آسیب های اجتماعی بسیاری به دور باشند وبرای تشکیل یک خانواده سالم وموفق آماده شوند. معاون مدیرکل آموزش و پرورش گیلان در پایان گفت: همچنین  طرح های  پیشگیری از تنبلی چشم، برنامه آگاه سازی وپیشگیری از معلولیتها  و طرح غربالگری اختلالات ژنتیک نیز با مشارکت  بهزیستی استان در مدارس اجرا می شود.

در کلاسهای آموزش قبل از ازدواج در زمینه انتخاب همسر، نامزدی و شروع زندگی مشترک در قالب لوح فشرده و لوح فشرده مشاوره های لازم داده می شود.

به اشتراک بگذارید :