0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۷ ۱۴:۴۰:۲۵
کد مطلب:  M4rRvtr4
معاون آموزش و پرورش گیلان: 1500 دانش آموز گیلانی غربالگری ژنتیکی شدند

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش گیلان با بیان استان گیلان ۳۷ هزار دانش آموز دارد، گفت: هزار و ۵۰۰ دانش آموز دختر و پسر در گیلان غربالگری ژنتیکی شدند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان به نقل از تسنیم، سیدامیر فرّحسینی ظهر امروز در افتتاح نمادین طرح آموزش‌های قبل از ازدواج در دبیرستان دخترانه ناحیه یک رشت با اشاره به اینکه این طرح در تمامی مقاطع سال سوم و پیش دانشگاهی مدارس گیلان اجرا می‌شود، اظهار داشت: طرح مذکور در ششمین سال متوالی در مدارس گیلان اجرا می‌شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به اینکه اساس و پایه یک خانواده موفق ازدواج و زندگی سالم است، افزود: طرح آموزش‌های قبل از ازدواج امروزه جزء ملزوماتی است که باید به آن توجه ویژه شود.

وی با تاکید بر اینکه طرح مذکور با هدف پیشگیری از طلاق و آسیب‌های اجتماعی و افزایش تحکیم خانواده در مدارس گیلان اجرا می‌شود، خاطرنشان کرد: آموزش و افزایش آگاهی به جوانان از سنین پایین بسیار تاثیرگذار است.

فرّحسینی با اشاره به اینکه طرح مذکور با همکاری سازمان بهزیستی و آموزش و پرورش در گیلان اجرا می‌شود، تصریح کرد: طبق انعقاد تفاهمنامه فی مابین آموزش و پرورش و سازمان بهزیستی اقدامات مطلوبی در استان در حال انجام است.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش استان گیلان با تاکید بر اینکه طرح مذکور در تمامی 16 شهرستان استان اجرا می‌شود، خاطرنشان کرد: این طرح شامل سه جلسه دوساعته در مقاطع سال سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی دختر و پسر اجرا می‌شود.

فرحسینی با اشاره به اینکه در چهارچوب تفاهم نامه بین آموزش و پرورش و سازمان بهزیستی در گیلان اقدامات مطلوبی در حال اجرا است، افزود: طرح غربالگری ژنتیکی ویژه پسران و دختران سال سوم متوسطه و پیش دانشگاهی اجرا شده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان با بیان اینکه طرح مذکور در 6 مدرسه ناحیه یک و دو رشت اجرا شده است، تصریح کرد: هزار و 500 دانش آموز دختر و پسر در طرح مذکور غربالگری ژنتیکی شده‌اند.

فرحسینی با اشاره به اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم در کودکان پیش دبستانی در گیلان خاطرنشان کرد: پیش از سال تحصیلی جدید 9 هزار و 235 کودک 3 تا 6 سال در گیلان مورد بررسی‌های پیشگیری از تنبلی چشم قرار گرفتند.

به اشتراک بگذارید :