10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۷ ۱۴:۲۹:۵۱
کد مطلب:  WQlcXi0G
به مناسبت" 25 ذی الحجه"روز خانواده و تکریم بازنشستگان:
فرهنگیان بازنشسته شهرستان شبستر تکریم شدند

با حضور مسئولین شهرستانی، مراسم تكریم از بازنشستگان و فرهنگیان پیشکسوت منطقه شبستر در تالار مقبره شیخ محمود شبستری برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از شبستر، امام جمعه شبستر دراین مراسم گفت: علت انتخاب اين روز شأن نزول آيه «هل اتي» در سوره انسان كه راجع به خانواده و استحكام پايه‌هاي آن است، می باشد.

حجت الاسلام و المسلمین محمدزاده افزود: بازنشستگان و پیشکسوتان عرصه تعلیم و تربیت، سرمایه های عظیم اجتماعی، معنوی، تربیتی و ذخایر گرانبهای نظام هستند.

 وی با تبریک روز ملی خانواده و تکریم بازنشستگان تصریح کرد: بازنشستگان پرچمداران و راهنمایان علم، ادب، فرهنگ و اخلاق بوده و خرد، اندیشه و تجربه بازنشستگان، راهگشای مسائل و مشکلات شهرستان خواهد بود .

محمدزاده بیان کرد: شما پیشکسوتان عرصه‌ی تعلیم و تربیت بخشی از عمرتان را در مسیر هدایت و روشنگری فرزندان این مرز و بوم سپری کردید و امروز افتخار دارید که در جایگاه تعلیم و تربیت که جایگاه بسیار والایی است، قرار گرفته‌اید و باید تجارب و اندوخته خود را در اختیار سایرین قرار دهید.

امام جمعه شبستر با اشاره به آموزه های دینی و فرهنگی که بر تکریم و احترام بازنشستگان و آموختن از آنها تاکید شده است، عزت و سربلندی آنان را در کنار توجه به مسائل روحی و روانی، توجه به مسائل اقتصادی و بهبود وضعیت معیشتی آنان ضروری دانست.

محمدزاده در پایان اظهار داشت: مسئولین دستگاههای اجرایی باید ارائه خدمات به بازنشستگان را در راس کارهای خود قرار دهند.

مدیر آموزش و پرورش شبستر نیز در این مراسم گفت: بازنشستگان عرصه تعلیم و تربیت آیینه تمام نمای شاغلین هستند و باید کرامت و عزت آنان حفظ شود.

ابوالفضل سرتیپی افزود: شما بازنشستگان عزیز میراث گرانبهای اخلاق و فرهنگ از خود برجا گذاشته اید و انسانهای شایسته ای را در طول 30 سال خدمت صادقانه خود تربیت کرده اید که مجموعه آموزش و پرورش باید قدردان و قدرشناس این میراث و زحمات شما باشد.

وی خاطرنشان ساخت: ما تلاش داریم که با برنامه‌ریزی منظم و مطلوب از اندیشه، فکر، تجربه و توان فکری شما در رابطه با آموزش و پرورش منطقه استفاده کرده و بهره ببریم.
مدیر دستگاه تعلیم و تربیت منطقه بیان داشت: برای بازنشستگان آموزش و پرورش جای بسی افتخار و خرسندی است که بهترین لحظات عمر خود را در راه تعلیم و تربیت و خدمت به مقدس ترین مکان یعنی مدرسه صرف کرده اند و پیشکسوتان عرصه‌ تعلیم و تربیت به عنوان مغز متفکر این نهاد می باشند.

وی در ادامه هدف از برگزاری همایش را ترویج فرهنگ تکریم و ارج‌ نهادن به مقام ارزشمند بازنشستگان دانست و از بازنشستگان به عنوان فرهیختگان جامعه نام برده و استفاده از تجربیات، مهارت و تخصص های آنان در تصمیم گیری مدیران به عنوان مشاور و راهنما موثر دانست.

سرتیپی  در پایان عنوان كرد:‌ تا آنجا كه امكان داشته باشد انتظارات و درخواست های بازنشستگان را با جدیت پیگیری می كنیم.

 مدیر كانون بازنشستگان آموزش و پرورش شبستر هم در پایان  گفت: امروز آموزش و پرورش چالش و مشكلات بسیاری دارد. راه برون رفت از این چالش ها و مشكلات تنها توجه و عنایت داشتن به معلمان است.

علی اکبر دستوری در ارتباط با تقاضا و مطالبات بازنشستگان فرهنگیان گفت: برداشتن تبعیض،‌ همسازن سازی حقوق و پیگیری مسئله بیمه از جمله مطالبات بازنشستگان فرهنگی در سطح شهرستان است.

 

به اشتراک بگذارید :