10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۷ ۱۲:۵۳:۳۳
کد مطلب:  qz1cf9E9
با هزینه ی بالغ بر 30 میلیارد;
هنرستان استثنایی 24کلاسه خیرساز زهرا اشرف گندمی افتتاح شد

هنرستان استثنایی خیرساز زهرا اشرف گندمی ناحیه دو تبریزبا زیربنای دوهزار و 500 متر مربع و با صرف هزینه ی بالغ بر 30میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، رحیم شهرتی فر در آین افتتاح این هنرستان، اظهار کرد: مدرسه مهم ترین عنوان برای فعالیت های خیرخواهانه است و از زمانی که اسلام وارد ایران شد با تاکید بزرگان دین نسبت به کسب دانش،در کنار هر مسجد،مدرسه ای نیز بنا شد.

فرماندار تبریز با بیان اینکه در ذهن و باور اسلامی علم و دانش بالاترین جایگاه را دارد،افزود: تبریز از اولین شهرهایی است که به مدرسه سازی و تعلیم و تربیت اهمیت ویژه ای قائل بوده است و اسناد تاریخی بر این مهم صحه می گذارد.

شهرتی فر، در پایان تاکید کرد: بیشتر از ارزش مادی ساخت مدرسه،سمت و سوی تفکر خیرخواهانه برای گشایش جایگاه انسان سازی ارزشمند و ستودنی است.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو تبریز نیز ضمن قدردانی از حضور مسئولین استانی در این آیین ، خاطر نشان شد: هنرستان حرفه ای استثنایی زهرا اشرف گندمی در 11کلاس و 12 کارگاه به بهره برداری می رسد که نزدیک 30میلیارد ریال هزینه برده است.

جعفر راستگوی ادامه داد: این مدرسه خیر ساز در زمینی به مساحت 3هزار متر مربع با زیربنای دو هزار و 500 متر مربع در سه طبقه احداث شده است.

وی افزود: این هنرستان مجهز به آسانسور،گلخانه و سرایداری است و نزدیک به 150 نفر مسافر فرهنگی نیز می توانند در آن اسکان یابند.

در ادامه برنامه شهروز اشرف گندمی خیرمدرسه ساز این هنرستان،گفت: رسالت بزرگ تعلیم و تربیت برعهده معلمان این مرز و بوم است .

این خیر مدرسه ساز افزود: این هدیه ناچیز برای دانش آموزان با نیازهای ویژه تقدیم می شود تا این فرشتگان زمینی بتوانند با افتخار در جایگاه علم و دانش قدم برداشته و پیشرفت نمایند.

 

به اشتراک بگذارید :