20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۷ ۰۹:۵۴:۵۳
کد مطلب:  E740uEkK
معاون پارلمانی رئیس جمهور در آئین نواختن زنگ مهر و آغاز سال تحصیلی 96-95 :
اقتدار در حوزه ی علم اقتدار در حوزه های دیگر را نیز سبب می شود

آئین نواختن زنگ مهر و آغاز سال تحصیلی 96-95 در هنرستان هیأت امنایی دخترانه قدس شهر ری، با حضور دکتر حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور، محمد زاده مدیرکل امور مجلس وزارت آموزش و پرورش، هدایت‌الله جمالی‌پور معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری، سید احمد صفوی شهردار منطقه 20 ، سید مجتبی هاشمی، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و همراهان ایشان، محمد اسدنژاد، معاون مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2ری برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی  ادار کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، حسینعلی امیری ضمن اشاره به تقارن مبارک آغاز سال تحصیلی با عید غدیر و هفته دفاع مقدس خطاب به دانش‌آموزان گفت: دانش‌آموزان در عرصه‌های مختلف و مقاطع مختلف تاریخ پر افتخار و درخشان این مرز و بوم ، از جمله لبیک به رهبری حضرت امام خمینی(ره) در مبارزه با استکبار، ظلم، تبعیض و بی‌عدالتی در دوران انقلاب و نیز حضور چشمگیر دانش آموزان در جبهه های حق علیه باطل ؛ نقش ویژه و برجسته‌ای داشته‌اند.

وی با گرامیداشت شهدای زن و معلمان، خاطرنشان کرد: بخش قابل توجهی از نیروهایی که در هشت سال دفاع مقدس شرکت داشتند خانم‌ها و معلمان بودند که در این ارتباط  57 هزار شهیده در طول دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب شده است که حکایت از نقش بر جسته زنان در عرصه‌های مختلف نظام دارد.

امیری تصریح کرد: انقلاب اسلامی به نقش زنان به درستی توجه کرده و آنچه مهم است وظیفه شما دانش‌آموزان و معلمان بوده که باید در عرصه سازندگی و توسعه کشور تلاش کنید.

وی ادامه داد: دانش‌آموزان آینده‌سازان و پیشگامان علم در کشور هستند و شما در آینده مدیران عالی نظام، مدرسان، دانشمندان و متصدیان وزارتخانه‌ها و ادارات مختلف کشور خواهید بود و در شرایط فعلی، درس خواندن و علم‌آموزی مهمترین و ضروریترین وضیفه ی شما دانش  آموزان است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور خاطر نشان کرد : اقتدار کشور از مسیر دانش می‌گذرد و کشورهایی مصون هستند که از لحاظ علمی در شرایط ویژه باشند؛ امروز اقتدار هر کشور را با میزان علم و دانش آن کشور می‌سنجند و اقتدار در حوزه علمی، اقتدار در دیگر حوزه‌ها را نیز به دنبال می‌آورد. اگر از لحاظ علمی مقتدر و غنی باشیم به منظور توسعه سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ... هم موفق خواهیم بود.

 

به اشتراک بگذارید :