16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۶ ۲۱:۰۸:۰۰
کد مطلب:  WJIdXRcu
طی حکم مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی؛
رئیس جدید آموزش و پرورش خداآفرین منصوب شد

فیروز رضائیان بعنوان رئیس جدید آموزش و پرورش شهرستان خداآفرین منصوب شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی به نقل از خداآفرین، با صدور حکمی از سوی جعفر پاشایی مدير كل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، فیروز رضاییان به عنوان مدیر جديد آموزش و پرورش خداآفرین منصوب و از تلاش‌های غلامرضا عالی مدیر پیشین این اداره تشکر و قدردانی شد.

 فرماندار شهرستان خداآفرین در جلسه تودیع و معارفه رییس آموزش و پرورش خداآفرین با بیان اینکه هر آمدنی رفتنی است و برای هر انتصابی عزلی است، خوشا به حال آنان که در طاعت خالق و در خدمت مخلوق اند افزود: وی فردی بومی و اشنا به مسائل و مشکلات آموزش و پرورش شهرستان و فردی شایسته است و انشالله بتواند قدمهای موثر و مفیدی برای رفع کمبود ها نواقص و نارسایی ها بر دارند.

 وی افزود: آموزش و پرورش رکن اصلی توسعه هر کشور و معلم مهمترین عنصر و مؤلفه ی تعلیم و تربیت است جامعه پویایی و نشاط خود را مرهون تلاش معلمین است.

 فرماندار خداآفرین گفت: دولت تدبیر و امید در سه حوزه منزلت، هویت و معیشت معلمان گام های موثری برداشته است ولی کافی نیست برای دستیابی به اهداف عالیه باید معلمان زندگی عزتمندانه داشته باشند تا همه ی ذهن و توان خود را صرف آموزش و پرورش کنند.

 وی گفت: مدرسه ی ما باید بتواند دانش آموزانی متفکر ، پرسشگر، نقاد و اخلاقی تربیت کند و مدرسه مطلوب ما مدرسه خلاقیت،اقلانیت، گفتگو و مداراست 

وی افزود: آموزش و پرورش نوین به معنای یاد گرفتن در زندگی و از زندگی و نیز فهمیدن جهان در حال تغییری است که در آن زندگی می کنیم.

 وی در ادامه گفت: امروز وظیفه معلم یاد گیری یاد گیری،  یا آموختن آموختن است امروز دیگر معلم دانای کل نیست بلکه رهنما و هدایتگر است و اینکه امام (ره) می فرماید : معلمی شغل انبیاست تیزبینی و ظرافت حضرت امام را نشان می دهد

امینیان افزود: امروز با پیشرفت تکنولوژی و فناوری ما در حوزه آموزش و پرورش مواجه هستیم باید آنها را به خوبی بشناسیم و از فرصت ها استفاده کرده تهدیدها را دور کنیم.

 رضاییان رییس جدید آموزش و پرورش شهرستان نیز در سخنان خود ضمن تقدیر و تشکر از تمامی عوامل و شرکت کنندگان در مراسم تودیع و معارفه بر سرحوله قرار دادن شایسته سالاری با شعار تخصص و تعهد و پیشرفت آموزشی تاکید کرد.

 این مراسم كه با حضور  امینیان فرماندار شهرستان خداآفرین، صادقی معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل و ملکی قائم مقام مدیر عامل منطقه آزاد ارس برگزار شد، عالی رئیس سابق آموزش و پرورش طی سخنانی ضمن تشکر و قدردانی از زحمات یکایک کارکنان اداره به برخی از اهم اقدامات انجام شده در طول دوران مسئولیتش اشاره کرد.  

 شایان ذکر است در پایان این مراسم حکم انتصاب مدیر آموزش و پرورش خداآفرین به فیروز رضاییان اعطاء و با اهدای لوح تقدیر از تلاش های غلامرضا عالی تشکر و قدردانی شد.

 

به اشتراک بگذارید :