0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۶ ۱۱:۴۸:۱۲
کد مطلب:  HcWfaeEJ
ساماندهی بوفه های مدارس استان گیلان در سال تحصیلی جدید

فرحسینی معاون تربیت بدنی وسلامت بوفه های مدارس پایگاهی برای ترویج فرهنگ تغذیه سالم در مدارس است و ساماندهی آن ضروری است.

دراین جلسه فرحسینی معاون تربیت بدنی وسلامت بوفه های مدارس را پایگاهی برای ترویج فرهنگ تغذیه سالم در مدارس عنوان کرد.وی افزود دانش آموزان در روز 15-10درصد از کالری مورد نیاز خود را از غذاهای میان وعده کسب می کنند و با توجه به این که ذایقه کودکان ما به سمت غذاهای ناسالم و حاضری تغییر کرده است ما علاوه بر آموزش در زمینه تغذیه به دانش آموزان باید تلاش کنیم تا در بوفه های مدارس با یک رویکرد آموزشی-فرهنگی غذاهای کاملا سالم که انرژی موردنیاز بچه های ما را تأمین کند، توزیع شود.البته در دوسال اخیر به کمک سازمان دانش آموزی ، دانشگاه علوم پزشکی تلاش های خوبی در این زمینه انجام شده است، به عنوان مثال اکنون نوشابه های گاز دار ،چیپس و پفک در بوفه ارائه نمی شود.

در ادامه ذکی پور معاون پرورشی وفرهنگی آموزش و پرورش گیلان نیز با بیان اهمیت دایر بودن بوفه ها درمدارس گفت آگاهی والدین وهمسویی آنان دراین زمینه بسیار مهم است. وی افزود: باید بستر را جهت مشارکت اولیای دانش آموزان فراهم کنیم تا با همسویی خانواده و مدرسه بتوانیم الگوهای غلط تغذیه ای را اصلاح نماییم. وی افزود در سال قبل با کمک معاونت تربیت بدنی وسلامت 1360واحد بوفه در مدارس را ساماندهی کردیم. معاون پرورشی آموزش و پرورش گیلان، درآمد بوفه ها آموزش وپرورش مثل سال قبل باید جهت فرهنگ سازی ،تهیه وتدوین کتابچه های راهنمای تغذیه،پوستر ودوره های آموزشی مدیران ومعلمان سرمایه گذاری نماید.

به اشتراک بگذارید :