19 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۶ ۰۹:۴۴:۲۹
کد مطلب:  cl3Pde8Q
رئیس اداره ی قرآن،عترت و نماز اداره ی کل آموزش و پرورش خوزستان:
تعداد دارالقرآن های قرآنی در خوزستان به 57 دارالقرآن رسید

با تلاش هایی که در مجموعه ی قرآن و عترت خوزستان صورت گرفت تعداد دارالقرآن های قرآنی از 53 به 57 مدرسه افزایش پیدا کرد.

به گزارش اداره ی اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان ،رئیس اداره ی قرآن و عترت و نماز اداره ی کل آموزش و پرورش خوزستان در گردهمایی کارشناس  مسئولان و کارشناسان قرآن عترت و نماز مناطق و نواحی خوزستان  که در اردوگاه حمیدیه برگزار شد، 6 اولویت سند تحول بنیادین را تشریح کرد.

علی بلاسم هدف از برگزاری این گردهمایی را تببین اولویت های حوزه ی پرروشی دانست و گفت: 6 ساحت تربیتی از جمله تربیت اعتقادی ، عبادی و اخلاقی ، اجتماعی و سیاسی ، زیستی و بدنی ، زیباشناختی و هنری، اقتصادی و حرفه ای و علمی و فناوری از اولویت های تربیتی در مجموعه ی معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خوزستان است .

بلاسم در عین حال با اشاره به اهمیت دارالقرآن های قرآنی در خوزستان خاطرنشان کرد: با تلاش هایی که در مجموعه ی قرآن و عترت خوزستان   صورت گرفت تعداد این دارالقرآن از 53 به 57 دارالقرآن  افزایش پیدا کرد.

رئیس اداره ی قرآن و عترت و  اداره ی کل آموزش و پرورش خوزستان تدریس سطوح مختلف قرآنی ، انجام فعالیت های قرآنی ، آموزش عمومی قرآن کریم و برگزاری کارگاه های آموزش قرآن را از اهداف تاسیس این مدارس عنوان کرد.

در این جلسه محسنی کارشناس مسئول نماز آموزش و پرورش  نیز با تاکید بر مسئله اقامه نماز گفت: باید زنگ نماز در تمامی دوره ها و پایه های تحصیلی در متن برنامه های روزانه گنجانده شود و به اجرا در آید.

حسینی زاده کارشناس مسئول قرآن اداره کل نیز با اشاره  به نقش مسابقات در برنامه های اداره قرآن ، توضیحاتی درخصوص شیوه ی برگزاری المپیاد مسابقات و جشنواره های قرآنی بیان کرد.

به اشتراک بگذارید :