22 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۳ ۱۵:۲۲:۰۰
کد مطلب:  GshQau0i
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران:
حوزه امور بانوان آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران رشد مطلوبی داشته است

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران از رشد دستاوردهای فعالیت حوزۀ امور بانوان این اداره‌کل نسبت به سال‌های گذشته خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، عبدالرضا فولادوند راد، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، از رشد دستاوردهای فعالیت حوزۀ امور بانوان این اداره‌کل نسبت به سال‌های گذشته خبر داد.

وی ضمن تقدیر از روند اقدامات و فعالیت‌های صورت گرفته در حوزۀ امور بانوان این اداره‌کل، اظهار داشت: امور بانوان اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، در برگزاری کارگاه آموزشی و گفتمان دینی با برگزاری 854 نشست تخصصی در قالب 100 کارگاه آموزش با نام‌های «پوشش» و «پرواز»، 192 کارگاه طرح‌های ملی، دو کارگاه استانی و 53 کارگاه منطقه‌ای، در مجموع 374 واحد و نسبت به سال قبل 11 درصد رشد داشته است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در ادامه، تهیۀ بسته‌های آموزشی، فرهنگی و بهداشتی را از دیگر اقدامات صورت گرفته در این حوزه برشمرد و گفت: در اجرای این طرح 200 بستۀ آموزشی و بهداشتی، 800 بستۀ آموزشی طرح تعامل، 260 بستۀ آموزش دانش‌افزایی و در مجموع 3 هزار و 60 بستۀ فرهنگی در شهرستان‌های استان تهران توزیع شده است که نسبت به سال گذشته با رشد 91 درصدی روبه‌رو بوده است.

وی با اشاره به اینکه در این حوزه در راستای برگزاری آیین‌های استانی و ملی و همچنین برگزاری نمایشگاه‌ها نیز اقدامات مطلوبی صورت گرفته است، اظهار داشت: تقدیر از 366 برگزیدۀ استان در قالب برگزاری یک نمایشگاه استانی 40 نمایشگاه منطقه‌ای و 63 آیین تجلیل در سطح ادارات آموزش مناطق از جملۀ اهم اقدامات صورت گرفته در این حوزه است که نسبت به دورۀ گذشته 44 درصد رشد داشته است.

فولادوندراد، در ادامه، برگزاری چهار مسابقۀ استانی و 92 مسابقۀ منطقه‌ای با رشد 57 درصدی نسبت به سال گذشته را از دیگر دستاوردهای این حوزه برشمرد و با اشاره به این‌که حوزۀ امور بانوان در سال تحصیلی جاری توانست با برگزاری هشت اردو، نسبت به سال قبل با 75 درصد رشد مواجه شود، خاطرنشان کرد: اعطای وام تسهیلات به زنان سرپرست خانوار نیز یکی دیگر از شاخص‌های رشد در این حوزه بوده است که این حوزه توانست با اعطای 148 وام تسهیلات در قالب 48 فقره تسهیلات استانی و 100 فقره تسهیلات منطقه‌ای شاخص رشد 6 درصدی را از آن خود کند.

این مقام مسؤول، با اشاره به برگزاری 7 هزار و 840 نفرساعت و رشد 85 درصدی برگزاری دورۀ ضمن خدمت در سطح واحدهای کارشناسی امور بانوان در مناطق بیست‌گانۀ آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران نسبت به سال گذشته، یادآور شد: امور بانوان این اداره‌کل توانست با اجرای 360 طرح غربالگری سلامت خواهران نسبت به سال گذشته 17 درصد رشد داشته باشد.

به اشتراک بگذارید :