10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۵ ۱۲:۲۷:۲۸
کد مطلب:  b4a8ekUM
با هزینه بیش از 50میلیاردی;
چهار مدرسه ی بنیاد برکت در آذربایجان شرقی افتتاح شد

همزمان با بازگشایی مدارس 4 مدرسه خیریه بنیاد برکت در آذربایجان شرقی به بهره برداری رسید .

به گزارش اداره اطلاع رسانی ور وابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از سراب، محمدرضا عیدی در آیین افتتاح همزمان و نمادین این طرح ها در مدرسه نمونه دولتی محی الدین عربی سراب، گفت: این مدارس شامل 27 کلاس درس با 810 جمعیت دانش آموز در شهرهای سراب، هشترود، ورزقان و مرند به بهره برداری رسید که در مساحتی حدود 3 هزار 726 متر مربع فضای آموزشی احداث شده است .
مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان، با بیان اینکه جهت احداث و تجهیز این طرح ها افزون بر 53 میلیارد ریال صرف شده است، افزود : از این مبلغ 19 میلیارد توسط بنیاد برکت و مابقی به همت خیران پرداخت شده است .
وی ادامه داد: علاوه بر این طرح ها، در سال جاری 64 پروژه شامل 358 کلاس درس با اعتباری بالغ بر 387 میلیارد ریال در سطح استان توسط اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی احداث و تحویل آموزش و پرورش شده است .
عیدی اظهار کرد: در سه سال گذشته جهت احداث و تجهیز مدارس بیش از یک هزار و 900 میلیارد ریال توسط خیران استان آذربایجان شرقی هزینه شده است .
فرماندار سراب نیز با بیان اینکه 40 درصد مدارس شهرستان عمری بیش از 50 سال دارند، گفت : در حال حاضر حدود 100 مدرسه از 276 مدرسه موجود شهرستان نیازمند تخریب و بازسازی هستند .
داود گرشاسبی افزود: در شهرستان سراب 18 هزار دانش آموز در یک هزار و 200 کلاس درسی مشغول تحصیل هستند .
امروز 200 مدرسه خیریه بنیاد برکت بطور همزمان در سراسر کشور به بهره برداری رسید که از این تعداد 4 باب مدرسه سهم استان آذربایجانشرقی است .

 

به اشتراک بگذارید :