2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۵ ۱۰:۰۷:۵۳
کد مطلب:  G5MZGfbq
فرمانده سپاه سیدالشهدای استان تهران در آئین صبحگاه مشترک اداره کل آموزش و پرورش:
معلم مظهر حماسه است

آئین نکوداشت هفتۀ دفاع مقدس و تشییع پیکر مطهر شهید گمنام، صبح امروز با حضور سردار نصیری، فرماندا سپاه سیدالشهدای استان تهران و عبدالرضا فولادوند راد، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و جمعی از کارمندان و فرهنگیان این اداره کل برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، سردار علی نصیری، فرماندۀ سپاه سیدالشهدای استان تهران، در آئین صبحگاه مشترک و وداع با شهید گمنام دفاع مقدس در اداره کل اموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید و فرارسیدن ایام هفتۀ دفاع مقدس، گفت: سال تحصیلی جدید و تقارن آن با هفتۀ دفاع مقدس را به شما فرماندهان عرصۀ تعلیم و تربیت تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

وی در ادامه دفاع مقدس را مظهر حماسه و شورآفرینی غیور مردان ایران عزیز دانسته و با اشاره به سخن مقام معظم رهبری در خصوص دفاع مقدس، افزود: دفاع مقدس گنجینه ای عظیم است و هر چه از آن برای نسل آینده استخراج شود، در و گوهر و منشأ خیر و برکت است.

این مقام مسئول در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به این امر که در طول دوران جنگ تحمیلی و دفاع مقدس، ارتش رژیم بعث عراق 3 بار توسط نیروهای بزرگ استکباری جهان تجهیز گردید، ادامه داد: ایران در طول هشت سال با دست خالی و با حماسه آفرینی در مقابل دشمن تا دندان مسلح ایستاد و بحمدلله توانستیم این جنگ را مدیریت کنیم و پیروز میدان باشیم.

نصیری انقلاب اسلامی را حامل تفکر و اعتقادی خاص در ایران دانسته و در ادامه از آن به عنوان موهبتی الهی یاد کرده و اظهار داشت: دشمن در هیچ یک از معادلات خود تصور نکرده بود که ایران بزرگ با سلاح اسلام ناب محمدی در مقابلش خواهد ایستاد و این ایستادگی تمام نقشه های دشمن را نقش بر آب کرد.

فرمانده سپاه سیدالشهدای استان تهران در ادامه دفاع مقدس را مظهر اعتقاد، دین داری و آرمان گرایی دانسته و ضمن تأکید بر این امر که ایران عزیز در طول سال های سخت دفاع به دستاوردهایی فراتر از دفاع نائل آمد، خاطر نشان کرد: دفاع مقدس تابلویی از حماسۀ عاشورا است و شب های عملیات پیوندی ناگسستنی با شب عاشورا داشت و لحظات آماده شدن عاشقان شهادت برای دفاع خود گواه روشنی بر این مدعاست.

وی در ادامه درس گرفتن از دفاع مقدس را مهم ترین وظیفۀ امروز آحاد امت ایران اسلامی دانسته و در ادامه با اشاره به این که امروز بحمدلله انقلاب بزرگ ایران به سراسر جهان صادر شده است، تأکید کرد: امروز که با عزت و سربلندی بر قله های افتخار جهان ایستاده ایم، با تمام توان باید از این عزت و سربلندی دفاع کنیم و آن را به عنوان یک هدیۀ ارزشمند به آیندگان خود انتقال دهیم.

این مقام مسئول در پایان اظهار امیدواری کرد: امید است معلمان و فرهنگیان با عزمی راسخ نسبت به انقال فرهنگ و رازش های دفاع مقدس در مدارس گام برداشته و نسل دید را به نسلی تلاشگر و پویا مبدل سازند.

به اشتراک بگذارید :