25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۵ ۱۰:۰۴:۴۳
کد مطلب:  OTaRQKhC
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در آئین نکوداشت هفتۀ دفاع مقدس:
چشم پوشی از انتقال فرهنگ ایثار و مقاومت به نسل جدید خطایی بزرگ و نابخشودنی است

آئین نکوداشت هفتۀ دفاع مقدس و تشییع پیکر مطهر شهید گمنام، صبح امروز با حضور سردار نصیری، فرماندا سپاه سیدالشهدای استان تهران و عبدالرضا فولادوند راد، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و جمعی از کارمندان و فرهنگیان این اداره کل برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، عبدالرضا فولادوند راد، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در آئین نکوداشت هفتۀ دفاع مقدس و تشییع پیکر مطهر شهید گمنام، ضمن نکوداشت هفتۀ دفاع مقدس و ارج نهادن به جانفشانی های دلیر مردان ایران زمین در آن دوران، گفت: درود و سلام می فرستیم به روان پاک همۀ شهدای گلگون کفنی که پرچم مرزداری ایران عزیز را برافراشتند و از همۀ زندگی خود گذشتند تا از ایران و انقلاب دفاع کنند.

وی هفتۀ دفاع مقدس را یادآور دفاع جانانۀ مردم بزرگ ایران در برابر دشمن دانسته و در ادامه با اشاره به این امر که نهضت بزرگ امام راحل (ره) بر مبنای مبارزه با سه عنصر استکبار، استبداد و صهیونیسم بنا نهاده شده بود، افزود: پانزده سال تبعید بنیانگزار کبیر انقلاب اسلامی یکی از بزرگترین محورها در راستای احیای اسلام ناب محمدی بود.

این مقام مسئول در ادامه، خیال خام استعمارگران در ابتدای انقلاب برای دست یازی به حکومت جمهوری اسلامی ایران و تسخیر کشورمان را خیالی باطل و نقشه ای نقش بر آب ارزیابی و تصریح کرد: پس از 8 سال جنگ نابرابر، تمام دنیا به شکوه استقامت، بزرگی و مقاومت ایران اسلامی پی برد.

فولادوند راد، بخشی دیگر از سخنان خود، ضمن تأکید بر این امر که امروز دشمن به نفاق، کینه و نفوذ دل بسته است و نباید از نقشه های آن در برابر ملت عظیم ایران غافل بود، اظهار داشت: احیای فرهنگ ارزشمند دفاع مقدس و نبرد در جبهه های حق علیه باطل، امروز بر عهدۀ همۀ آحاد ملت بزرگ ایران است.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران وظیفۀ معلمان و دانش آموزان را در حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس مهم ارزیابی و تأکید کرد: چشم پوشی از انتقال فرهنگ ایثار و مقاومت به نسل جدید خطایی بزرگ و نابخشودنی است.

وی همچنین قدردانی و قدرشناسی از شهدای بزرگ و شکوهمند ایران عزیز را یکی دیگر از وظایف نسل جوانی برشمرده و در ادامه ضمن تأکید بر این امر که امنیت امروز ایران مرهون و مدیون از خود گذشتگی شهدای سرافراز و گلگون کفن است، گفت: باید خود را برگزاری یادواره های شهدای دفاع مقدس به روز کنیم و با گام های مستحکم اهداف انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.

فولادوند راد در پایان سخنان خود با اشاره به این که امروز دشمنان به خستگی ملت ایران دل بسته اند، اظهار داشت: ملت ایران خستگی ناپذیر است و تا پایان با گام هایی استوار مسیر ترقی و پیشرفت را طی خواهد کرد.

به اشتراک بگذارید :