10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۵ ۰۸:۴۹:۴۴
کد مطلب:  sXCockyr
با حضور نماینده مردم تبریز، آذرشهر واسکو؛
زنگ آغاز سال جدید تحصیلی در دومین دبیرستان قدیمی ایران نواخته شد

همزمان با سراسر کشور زنگ آغاز سال تحصیلی جدید با حضور نماینده مردم تبریز، آذرشهر واسکو در مجلس شورای اسلامی، رئیس شورای اسلامی کلانشهر تبریز و جمعی از مسئولین استانی و شهرستان در محل دبیرستان ماندگار فردوسی به صدا در آمد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرروش استان آذربایجان شرقی به نقل از ناحیه 2 تبریز؛ محمداسماعیل سعیدی در این مراسم با بیان اینکه دبیرستان فردوسی از نظر علمی و پرورشی بزرگان علم و هنر مایه افتخار تبریز و آذربایجان است، خواستار ساماندهی ساختمان قدیمی این دبیرستان شد.
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر با اشاره به تقارن هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی گفت: امروز شاهد آغاز سال تحصیلی جدید توام با امنیت هستیم که این نعمت امنیت را مدیون شهدا، جانبازان و آزادگان عزیز هستیم.
وی با بیان اینکه امروز به آخرین پیشرفت های علمی، تکنولوژی و نظامی دست یافته ایم، افزود: برای حل مشکلات اقتصادی هم باید همت کنیم که نسخه اقتصاد مقاومتی اگر با تدبیر اجرا شود بهترین تدبیر است.

رئیس شورای اسلامی کلانشهر تبریز نیز  که خود فارغ التحصیل این دبیرستان بوده، اظهار کرد: با عنایت  به قدمت و وسعت این دبیرستان و تاریخچه پرافتخار آن در نظر داریم دبیرستان فردوسی را برای تبریز 2018 به عنوان یکی از جاذبه های گرشگری معرفی کرده و آماده بازدید گرشگران خارجی بنماییم.

 مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو تبریزگفت: خداوند متعال دو نعمت بزرگ سلامتی و امنیت را به ما عطا فرموده و ما امروز همواره امنیت و آرامش خود را مدیون خون پاک شهداء گرانقدر انقلاب اسلامی و شهدای  مدافع حرم میدانیم چرا که این عزیران جان دادند که ما جان داشته باشیم و سر دادند که ما سر داشته باشیم.

جعفر راستگوی افزود: دبیرستان فردوسی تبریز پس از دبیرستان البرز تهران به عنوان یکی از مراکز ماندگار آموزشی کشور است که از اول مهرماه 1394 با تشکیل جلسات و کارگروه های مربوطه به پیشواز همایش یکصدمین سال تاسیس رفت و با حضور بزرگان علم و دانش از اقصی نقاط جهان که دانش آموخته آن بودند، همایش باشکوه برگزار شد.

لازم به ذکر است که دبیرستان فردوسی در یکصد سال گذشته مشاهیر و مفاخر بسیاری را به ایران و جهان معرفی کرده و علاوه بر تحصیل نخبگان و چهره های شاخص علمی، ادبی، سیاسی و فرهنگی در آن بسیاری از مشاهیر کشور سابقه تدریس در این دبیرستان ماندگار را داشته اند.

 

به اشتراک بگذارید :