10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۵ ۰۸:۰۷:۱۹
کد مطلب:  T0k7hrkH
باحضور معاون آموزش ابتدایی استان؛
زنگ مهر، دانش و معرفت در مدارس آموزش و پرورش ناحیه 3 نواخته شد

همزمان با مدارس سراسر کشور زنگ مهر، دانش و معرفت با حضور معاون آموزش ابتدایی استان، مدیر آموزش و پرورش ناحیه 3 تبریز، شهردار و سایر مسئولین استانی در مدرسه شرف سردرود نواخته شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرروش استان آذربایجان شرقی به نقل از ناحیه 3 تبریز؛ معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان در جشن بازگشایی مدارس بیان کرد، در دنیا یکی از اهداف آموزش عمومی بحث تربیت شهروند است.

محمد شاطریان تصریح کرد: در حدود 126 کشور جهان،  نه سال پایه آموزش عمومی برای تربیت شهروند در سیستم آموزشی می باشد که دانش آموز باید از حوزه های جغرافیا، ادبی، ریاضی و اجتماعی آگاهی یابد.

وی اظهار کرد: با توجه به  سند تحول بنیادین، در کشور ما رویکرد کتب آموزشی در مدارس بر این اساس است که دانش آموزفعال باشد، معلمین از روشهای فعال تدریس استفاده نماید و دانش آموزان حین فعالیت درسی باید قالب های تحقیق و پژوهش نیز یاد بگیرند که جشنواره جابربن حیان نمونه ای از این فعالیت ها می باشد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 3 تبریز گفت: امیدواریم بتوانیم در کنار هم و با حضور معلمین توانمند که مشعل داران دانایی و معرفت هستند و با مشارکت و همدلی اولیاء محترم در راستای بالندگی، ارتقاء آگاهی و معرفت این دانش آموزان به گونه ای عمل کنیم که مورد نظر سند تحول بنیادین  باشد.

زرین رادبه افزود: ما باید تلاش کنیم تا دانش آموزان و عزیزانمان نه تنها در حوزه آموزشی بلکه در هر شش ساحت مورد تائید سند تحول بنیادین در ساحتهای سیاسی و اجتماعی، اعتقادی، زیستی، ورزشی، زیبایی شناختی، مهارت آموزی و کارآفرینی به گونه ای پیش روند که بتوانند در آینده این جامعه و اعتلای توسعه جامعه نقش آفرین باشند.

به اشتراک بگذارید :