18 رجب 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۴ ۱۵:۳۰:۰۳
کد مطلب:  T6Rm0TC0
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور:
آموزش و پرورش اثر بخش ترین فرصت برای ساختن آینده است

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: آموزش و پرورش اثر بخش ترین فرصت برای ساختن آینده است

به گزارش مرکزاطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش به نقل از استان چهار محال وبختیاری ،" علی باقرزاده" در حاشیه مراسم نمادین زنگ بازگشایی مدارس در شهرکرد ضمن قرائت پیام وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: آموزش و پرورش اثر بخش ترین فرصت برای ساختن آینده است.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی تصریح کرد: حدود 500 هزار نفر برای فراگیری خواندن و نوشتن در سال جاری هدف گذاری شده است.

باقرزاده افزود: دانش آموزان در ساختن آینده و آبادانی ممکلت نقش مهم و اثرگذاری دارند که باید از این فرصت بهترین استفاده را ببرند.

وی گفت: 270 هزار نفر از این تعداد در رده سنی 10 تا 49 سال بی سواد مطلق هستند و مابقی هم در برنامه های توسعه سواد باید حضور داشته باشند.

وی افزود: 260 هزار نفر تاکنون زیرپوشش برنامه های سواد آموزی قرار گرفته اند که 70 درصد آنها از بانوان هستند.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان این که 11 هزار نفر از افرادی که در طرح های سوادآموزی ثبت نام شده اند زیر 20 سال هستند، افزود: 50 درصد مناطق روستایی در برنامه های سوادآموزی سال جاری جذب شده اند.

باقرزاده ادامه داد: 12 هزار نفر از اتباع خارجی در برنامه های سواد آموزی امسال ثبت نام شدند و مطابق برنامه ریزی های انجام شده 18 هزار نفر اتباع خارجی امسال در برنامه های سواد آموزی شرکت خواهند کرد.

وی با بیان این که 40 درصد اتباع خارجی که وارد کشور می شوند از سواد خواندن و نوشتن محروم هستند، گفت: سال گذشته 24 هزار نفر از آنان در برنامه های سواد آموزی شرکت کردند.

وی تصریح کرد: حدود 260 مرکز یادگیری محلی در کشور ایجاد شده که فرصتی برای تلفیق مهارت های سواد آموزی با مهارت های زندگی و شهروندی است که این تعداد تا 500 مرکز نیز قابل افزایش است.

به اشتراک بگذارید :