20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۳ ۱۳:۵۵:۰۰
کد مطلب:  766TNTU9
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در آئین بازگشایی مدارس در پردیس:
تلاش می کنیم تا دانش آموزانی پرسشگر تربیت کنیم

عبدالرضا فولادوند راد، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در آئین بازگشایی مدارس در آموزشگاه متوسطۀ دورۀ دوم حضرت فاطمۀ زهرا (س) در شهرستان پردیس، ضمن تبریک هفتۀ دفاع مقدس، گفت: یاد و خاطرۀ شهدا را گرامی می داریم، و باید بدانیم که این شهدا، عزیزانی هستند که جان خود را نثار کردند تا برای ما آسایش و امنیت را به ارمغان بیاورند

به گزارش ادارۀ اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، این مقام مسئول با اشاره به این که تمهیدات بازگشایی مدارس در شهرستان های استان تهران از 6 ماه قبل اندیشیده شده و عملیاتی شده بود، ادامه داد: امروز که شاهد نواخته شدن زنگ بازگشایی مدارس هستیم، زنگ مقاومت در مدارس سراسر کشور نواخته خواهد شد.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران افزود: در شهرستان های استان تهران 900 هزار دانش آموز در 32 هزار کلاس درس تحصیل می کنند و 4 هزار و 600 آموزشگاه، و 32 هزار کلاس درس و 50 هزار همکار فرهنگی کار تعلیم و تربیت را از امروز آغاز خواهند کرد.

وی با اشاره به این که همکاران اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران روند شروع سال تحصیلی را در کارگروه های پنجگانۀ پروژۀ مهر بررسی می کردند و به نحوی تمام تلاش بر این بوده است که جشن مدارس را با نشاط، شادابی و آمادگی کامل برگزار شود، اظهار داشت: از عمده ترین مسائلی که در دولت تدبیر و امید در حوزۀ آموزش و پرورش در سه سال گذشته اتفاق افتاده است آموزش خانواده، سبک زندگی و محیط زیست در مدارس بوده است که خوشبختانه در سال تحصیلی جاری کتابی با عنوان انسان و محیط زیست و کتابی با عنوان انسان و سلامت در برنامه های درسی دانش آموزان اضافه شده که این از مهم ترین مسائلی است که در دولت تدبیر و امید در آموزش و پرورش کلید خورده است.

فولادوند راد در ادامه، ضمن تأکید بر یان امر که دست اندرکاران آموزش و پرورش می کوشند تا با بهره گیری از مدون ترین برنامه ریزی ها در حوزۀ آموزش، روحیۀ پرسشگری را در میان دانش آموزان ترویج نمایند، تصریح کرد: ما تلاش می کنیم در میان دانش آموزان بحث پرسش و پرسش گری را رواج دهیم و به نوعی دانش آموزان را به عنوان انسان هایی پرسشگر تربیت کنیم.

وی همچینن گفت: تلاش بر این است که مسائل تربیتی در حوزۀ آسیب های اجتماعی دانش آموزان با همت و تلاش ویژه ای پیگیری شود و اولیا و مربیان نیز در این امر باید ما را یاری کنند.

این مقام مسئول با اشاره به مدیریت فضای فیزیکی آموزشی در شهرستان های استان تهران افزود: خوشبختانه در حال حاضر توانسته ایم تمام دانش آموزانی را که در سال تحصیلی 96-1395 مشغول به تحصیل هستند ساماندهی کنیم.

وی در ادامه ضمن تأکید بر این امر که  حدوداً یک سوم از فضاهای فیزیکی مدارس در شهرستان های استان تهران، فضاهای فرسوده ای هستند که نیاز به بازسازی و مقاوم سازی دارند، اظهار داشت: این مهم توسط خیرین مدرسه ساز که همواره در تمامی حوزه ها یاری گر آموزش و پرورش بوده اند انجام خواهد شد و دولت محترم نیز تلاش کرده است که در طول این سه سال بحث ساخت و ساز را پیگیری کند که یقین داریم این امر را به نحو احسن ادامه خواهد داد.

فولادوند راد در ادامه با اشاره به این امر که هر سال به تعداد معینی فضاهای آموزشی تخریب، بازسازی و یا مقاوم سازی می شوند و در همین راستا، یکی از کارگروه های پروژۀ مهر تعمیر و تجهیز و نوسازی است، خاطر نشان کرد: ما خوشبختانه امسال با یاری سایر مجموعه ها و به ویژه استاندار محترم تهران، فضای مورد نیاز را تأمین کرده ایم.

مدیر کل آوزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در ادامه گفت: برخی از ساز و کار های این فضاها هنوز فراهم نشده است که ما در حال حاضر با رایزی مشغول حل این مشکلات هستیم.

این مقام مسئول با اشاره به این امر که اکثر این مساکن مهر از لحاظ جمعیتی تکمیل نشده اند اما فضاهای آموزشی ما در این اماکن تأمین شده است، افزود: در این حوزه برخی از امکانات محدود فراهم نشده است که در حال حاضر با کمک مسئولین در حال مرتفع سازی این مشکلات هستیم.

گفتنی است شهرستان پردیس امسال از شهر تهران جدا شده است و به اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران پیوسته است.

به اشتراک بگذارید :