19 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۴ ۱۱:۴۱:۰۰
کد مطلب:  QNQwCu6H
دانش آموزان خوزستانی رتبه ی سوم کشوری طرح دادرس را کسب کردند

دانش آموزان خوزستانی رتبه ی سوم کشوری طرح دادرس را که در قالب المپیاد کشوری برگزار شد، کسب کردند.

 

به گزارش اداره ی اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان دانش آموزان خوزستانی رتبه ی سوم کشوری طرح دادرس را که در قالب المپیاد کشوری برگزار شد، کسب کردند.

معاون تربیت بدنی وسلامت استان خوزستان  در این خصوص اظهار کرد: در المپیاد کشوری طرح دادرس که در شهریور ماه سال جاری در اردوگاه بندر انزلی توسط جمعیت هلال احمر برگزار شد، دانش آموزان دختر وپسر استان خوزستان در رقابت های مجزا موفق شدند  رتبه سوم کشوری را کسب کنند.
محمود معزی همچنین بیان کرد : المپیاد طرح دادرس مرحله پایانی"  طرح دادرس"  است که با حضور منتخبین استانهای کشور وبه منظور شناخت گروه های برتر برگزار می شود.

وی در ادامه افزود : طرح دادرس باهدف آشنایی دانش آموزان با کمک های اولیه وامداد ونجات برگزار می شود و در این طرح آموزش هایی از قبیل اطفای حریق ،پناه گیری ،چادرزنی،حمل با مانع ،حمل بک برد ،احیای قلبی تنفسی  ،آتل بندی ،پانسمان وبانداژ و نکات ضروری حین وقوع حوادثبه دانش آموزان آموزش داده می شود.
معزی تصریح کرد: پس از فراگیری این  آموزش ها توسط دانش آموزان،  از هر مدرسه حداقل یک گروه 14 نفری به منظور مسابقه با دیگر  مدارس به جمعیت هلال احمر معرفی می شود  و در پایان دانش آموزان گروه برتر راهی مسابقات استانی می شوند .

وی توضیح داد : این طرح برای چهارمین سال متوالی در استان خوزستان  اجرا می شود ودر سال تحصیلی جدید نیز با برنامه ریزی انجام شده 100تیم دانش آموزی 14نفره در استان خوزستان  ضمن یادگیری آموزش های لازم ،تبدیل به نیروهایی می شوند که در هنگام شرایط سخت و اضطراری قادر هستند به سایر دستگاه های امدادی کمک کنند .

 

به اشتراک بگذارید :