19 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۴ ۱۰:۴۹:۰۵
کد مطلب:  yeEJDHRm
مدیر آموزش و پرورش شاوور:
شهرستان شاوور در شاخص امتحانات نهایی 28 پله رشد داشت

طی سال گذشته رتبه ی آموزش و پرورش شاوور در بین 40 منطقه ی آموزشی 28 پله رشد پیدا کرد و از رتبه ی 33 به رتبه ی 5 ارتقا یافت .

مدیر آموزش و پرورش  شهرستان شاوور در گفت و گو با اداره ی اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به رشد آموزش و پرورش شاوور در شاخص امتحانات نهایی ،گفت:  طی سال گذشته رتبه ی آموزش و پرورش شاوور در بین 40 منطقه ی آموزشی 28 پله رشد پیدا کرد و از رتبه ی 33 به رتبه ی  5 ارتقا یافت .

سیدجلال نژاد فاضل تصریح کرد: در سال تحصیلی جاری برای اولین بار در تاریخ آموزش و پرورش شاوور سازمان دهی  نیروهای آموزشی در مرداد ماه صورت گرفت و تا 10 شهریور ماه نیز برنامه های کلاسی دبیرستانها بسته شد  و معلمین ما در نیمه ی دوم شهریور ماه با خیال آسوده به سفر رفتند .

وی با اشاره به اینکه هیچ دبیرستانی در بخش شاوور در اولین روز از سال تحصیلی بی دبیر نماند ، گفت: پارسال تا آبان ماه برخی کلاس ها بدون دبیر بودند اما در سال تحصیلی جدید هیچ دانش آموز متوسطه ی اول و دوم بدون برنامه کلاسی نیست و همه ی برنامه ها بسته شده است .

مدیر آموزش و پرورش شهرستان شاوور در عین حال گفت: کمبود معلم در دبستان ها  از طریق 60 معلم حق التدریس برطرف شده است و کمبود نیرو در برخی از رشته های خاص نیز از طریق دیگر رشته های مرتبط ، تامین شده است  و اگر کمبودی نیز مشاهده شود با اضافه کاری  این کمبودها را جبران می کنیم.

نژاد فاضل در عین حال با تاکید بر لزوم جذب کودکان بازمانده از تحصیل اظهار کرد: آمار کودکان بازمانده از تحصیل از بهزیستی و دهیاری ها گرفته شده است و سعی می کنیم تا در حداقل زمان ممکن این کودکان را جذب کنیم .

وی اضافه کرد:" تشکیل کانون نخبگان " در سال جاری یکی از برنامه هایی است که دنبال خواهیم کردکه یکی از وظایف آن شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل  و ترک تحصیل کرده است که این کانون مشکلات تحصیلی " کودکان بازمانده از تحصیل " را پیگیری می کند .

مدیر آموزش و پرورش شاوور  حضور استاندار در جشن بازگشایی مدارس در شاوور را خوشحال کننده دانست و بیان کرد: نگاه ویژه ی استاندار به فرآیند آموزش و پرورش بسیار ارزشمند است و در این 4 ماهی که دکتر شریعتی منصوب شدند  ،به صورت عملیاتی در راستای حل مشکلات آموزش و پرورش تلاش می کنند وهر هفته با روسای آموزش و پرورش دیدار دارند و کمبودها این حوزه را مورد پیگیری جدی قرار می دهند .

نژاد فاضل همچنین از مدیرکل آموزش و پرورش بخاطر توجه ویژه به جوانان و مشارکت آنها در سیستم مدیریت ، تصمیم گیری و تصمیم سازی در آموزش و پرورش تشکر کرد و گفت: آقای تقی زاده اعتقاد و اعتماد زیادی به جوانان و سپردن مسئولیت به دست آنان دارد که این امر سبب ورود دیدگاه، ایده ها و تفکرات تازه در مجموعه ی آموزش و پرورش می شود.

 

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :