3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۴ ۱۰:۱۵:۰۰
کد مطلب:  x8PZMZeA
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) در آئین بهره برداری از آموزشگاه 15خرداد در رباط کریم:
بیش از 700 باب مدرسه در مناطق محروم توسط این نهاد احداث شده است

آئین افتتاح آموزشگاه ابتدایی 15 خرداد شهرک خانۀ شهرستان رباط کریم، با حضور وزیر آموزش و پرورش، رئیس دفتر مقام معظم رهبری، مدیر کل نوسازی استان تهران، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و مدیر عامل بنیاد برکت، در رباط کریم آغاز شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) در آئین بهره برداری از آموزشگاه 15خرداد در شهرک خانۀ شهرستان رباط کریم، ضمن تأکید بر این امر که شهدا را باید سرلوحۀ تمامی کارها و برنامه های زندگی خود قرار دهیم، گفت: آموزش و پرورش می تواند با نصب یادمان هایی از شهدا در کلاس های درس ارزش های والای آنان را بر لوح جان دانش آموزان حک کند.

مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) با اشاره به این امر که امروز در ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) همۀ تلاش ها در جهت رفع محرومیت از مناطق محروم به صورت گسترده انجام می پذیرد، افزود: این ستاد تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا خدمت به مردم مناطق محروم را با تمام توان و با بهترین کیفیت انجام دهد.
این مقام مسئول در ادامه ضمن تأکید بر این امر که ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) تا به امروز در جهت مردمی کردن اقتصاد برنامه هایی را طراحی و اجرا کرده است، اظهار داشت: سعی بر آن است تا با مشارکت دادن مردم در احداث تأسیسات و مؤسسات و حتی واگذاری مدیریت در برخی امور به مردم، در جهت تحقق اهداف حوزۀ اقتصاد مقاومتی گام برداریم.
مخبر با اشاره به این امر که تا به امروز در این ستاد هیچ فعالیتی خارج از چارچوب برنامه های اقتصاد مقاومتی صورت نگرفته است، خاطر نشان کرد: اشتغال زایی یکی از مهم ترین اهدافی است که در چارچوب اهداف نظام و در مسیر قانون صورت می گیرد.
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به این امر که این ستاد تا به امروز بیش از 3 هزار فرصت شغلی را ایجاد کرده است، یادآور شد: اشتغال زایی یکی از مهم ترین اهدافی است که ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) در دستور کار خود قرار داده است.
وی ضمن تأکید بر به کارگیری توان داخلی و استفاده از توانمندی های متخصصین کشور در این ستاد، گفت: تا پایان سال یک هزار مدرسه به دستور مقام معظم رهبری (مدضله العالی) در نقاط محروم کشور تحویل مردم شریف و قدرشناس ایران اسلامی خواهد شد و این ستاد افتخار داشته است تا به امروز بیش از 700 باب مدرسه را به مناطق محروم و نیازمند پیشکش نماید.
این مقام مسئول در پایان، با اشاره به این امر که تا به امروز این ستاد هیچ مدرسه ای را به جز در مناطق محروم تأسیس نکرده است، افزود: تمامی این مدارس در جهت رفع نیاز محرومان در نقاط محروم و کم امکانات ساخته شده است.
مخبر در پایان اظهار داشت: خداوند متعال را شاکریم که تا به امروز ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) 20 هزار کودک یتیم را تحت پوشش قرار داده است و به نیازهای آنان رسیدگی می کند.

به اشتراک بگذارید :