21 صفر 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۴ ۱۰:۰۱:۲۰
کد مطلب:  6WczGyoi
مدیر کل امور بانوان و خانواده وزارت آموزش و پرورش در استان لرستان:
اجراي طرح آزمايشي آشنایی دانش آموزان دختر با حقوق قانوني خود در 15 استان كشور

مدیر کل امور بانوان و خانواده وزارت آموزش و پرورش در استان لرستان از طرح آشنايي دانش آموزان دختر با حقوق قانوني خود خبر داد .

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش استان لرستان ، مهناز احمدي گفت : دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش با شروع به کار دولت تدبیرو امید، رویکرد اصلی خود را ارتقاء جایگاه زنان و دختران دانش آموز در عرصه های مختلف از جمله حوزه مدیریتی ، افزایش پوشش تحصیلی دختران با اولویت دوره های ابتدایی و اول متوسطه قرار داده است .

مهناز احمدی  افزود : در این رابطه طرح و برنامه هایی وجود دارد که یا به صورت متمرکز و مستقیم توسط وزارت آموزش و پرورش هدایت شده و یا به صورت مشترک با سایر دستگاهها   در قالب  تفاهم نامه اجرا می شود . 

وي در ادامه به اجرای هفت برنامه مهم در حوزه امور بانوان اشاره کردو افزود : برخی از این طرح ها به صورت پایلوت در برخی از استان ها اجرا شد و برخی هم در تمام استان ها جامعه هدف خود را تحت پوشش قرار دادند . احمدی دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه را جامعه هدف طرح های بشری و مشکات اعلام کرد و تاکید کرد :  بخشی از اعتبارات این برنامه ها از طرف دفترامور بانوان  نهاد ریاست  جمهوری تامین و بخشی دیگری هم از اعتبارات توسط وزارت و استان ها مهیا  گردید .

 وی بهبود وضعیت بهداشتی دختران دانش آموز و  آموزش مهارت های ارتباطی  والدین با آنان  را از جمله اهداف این برنامه ها برشمردو گفت :  طرح آشنایی دانش آموزان دختر با حقوق و تکالیف خود هم در سال تحصیلی گذشته در 15استان به صورت آزمایشی اجرا شد و در سال تحصیلی جاری هم در سایر استان ها تعمیم داده خواهد شد .

وی منشاء و پایه  بسیاری از بحران های اجتماعی مانند طلاق و خشونت را عدم آشنایی با حقوق و تکالیف قانونی برشمردو تاکید کرد : اگر مردم با  حقوق و تکالیف قانونی خود آشتا شوند بسیاری از مشکلات و آسیب های اجتماعی  از بین خواهد رفت .

 احمدی در ادامه خاطر نشان كرد :  در طرحی که به دفتر امور بانوان ریاست جمهوری داده شد ، اجرای این طرح به  معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت محول گردید و پیشنهادشد که این معاونت راهکارهای عملیاتی آشنایی دانش آموزان دختر و پسر را با حقوق و تکالیف قانونی را تدوین کند .

مشاور وزیرو مدیر کل امور بانوان و خانواده وزارت آموزش و پرورش در ادامه به اجرای طرح تحقیقاتی وزارت آموزش و پرورش در این خصوص اشاره کرد و گفت : نتایج این مطالعه به دقت تجزیه و تحلیل شده و مستندات آن به صورت یرنامه در حال اجرایی شدن است .

احمدی در ادامه سخنان خود به نگاه مثبت دولت تدبیرو امید و مقام عالی وزارت به زنان  اشاره کرد و گفت : با وجود تاکیدات متعدد  ریاست محترم جمهوری و مقام عالی وزارت و بخشنامه هایی که در توجه دادن  به زنان صادر شده است ؛ احساس می شود که بیشتر از این هم می توان از ظرفیت و پنانسیل زنان در عرصه های مختلف به ویژه مسائل مدیریتی استفاده کرد . 

وی  به  وجود 18مدیر در مناطق و شهرستان های سراسر کشور اشاره کرد و افزود : این آمار ضمن اینکه توجه آموزش و پرورش به زنان را می رساند ؛نشان می دهد که باز هم می توان در سطح گسترده ای از ظرفیت بالقوه بانوان استفاده کرد .

احمدی در پایان سخنان خود با تقدیر از توجه مدیر کل آموزش و پرورش لرستان به اجرای مطلوب برنامه های امور بانوان از مطلوب بودن عملکرد لرستان در این حوزه ها اشاره کردو گفت : امیدواریم در آینده روند فعالیتهای آموزش و پرورش لرستان در ارتقای شاخص های امور بانوان و دختران  با شتاب بیشتری نسبت به گذشته ادامه پیدا کند .

به اشتراک بگذارید :