10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۳ ۱۷:۰۶:۳۲
کد مطلب:  IQOauPA0
مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی در مراسم بازگشایی مدارس:
علم توآم با تزکیه بوی گل را به مشام می رساند

مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: اگر علم توأم با تزکیه نباشد بوی لجن می‌دهد اما علم توأم با تزکیه باشد بوی معطر گل به مشام می‌رسد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی،حجت الاسلام حمید عظیمی در مراسم آغاز سالتحصیلی جدید در مدرسه دخترانه صدرای تبریز گفت: جنگ تحمیلی علیه ایران و ایستادگی در برابر ابرقدرت‌ها و تمام شیاطین نشان آزادگی، غیرت و صلابت ایران اسلامی است.

وی افزود: جنگ هشت ساله ایران به عنوان طولانی‌ترین جنگ بعد از جنگ جهانی دوم، با همراهی استکبار جهانی و حتی همراهی شورای امنیت در جریان بود و ما در این راه با رهبری ولایت فقیه و جانفشانی شهدا به پیروزی رسیدیم.

مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی در ادامه به بازگشایی مدارس اشاره و تصریح کرد: مهر، ماه معنویت و حرکت رو به خداست چون اول علم خداشناسی است و آخر آن تسلیم شدن در جهت رضای حق تعالی است.

وی بدترین موجود از دیدگاه قرآن را انسانی دانست که از لحاظ عقل و اندیشه فقیر است و افزود: یاد و نام خدا آرامش و تسکین قلوب و معصیت منشاء استرش و فشار بوده و طلب دانش از جمله عبادات است اما باید دقت کرد هر علمی علم سودمند و ارزشمند نیست و علمی که در کنارش عقل،اخلاق و دین نیست سفاحت است.

حجت الاسلام عظیمی با بیان اینکه فرصت‌های پیش آمده برای انسان غیرقابل بازگشت است، خاطر نشان کرد: علم توأم با تربیت و تزکیه و اخلاق و عقل سودمند است و باید قدر این نعمت‌ها را بدانیم و توجه داشته باشیم که حرکت به سوی کمال، باعث رشد معنوی و اخلاقی می‌شود و باعث می‌شود تا خانواده‌ای سالم و پاک داشته باشیم.

مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی در پایان با اشاره به سخنان معمار کبیر انقلاب گفت: اگر علم توأم با تزکیه نباشد بوی لجن می‌دهد اما علم توأم با تزکیه می‌شود گلزار و بوهای معطر گل به مشام می‌رسد و این شبیه همان بارانی است، اگر به لجن‌زار برسد بوی لجن و اگر به محل پرورش گل ببارد بوی معطر از آن بلند می‌شود.

به اشتراک بگذارید :