10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۳ ۱۶:۵۶:۰۱
کد مطلب:  CrWeHfbB
در آیین بازگشایی مدارس مراغه;
معلمان و دانش آموزان ظرفیت پذیرش آموزش را در خود ایجاد کنند

عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه با اشاره به اینکه انبیای الهی برای تعلیم و تربیت بشریت مبعوث شدند و کار معلمی نیز در امتداد رسالت انبیاست، گفت: معلمان و دانش آموزان باید در آستانه سال تحصیلی جدید ظرفیت پذیرش آموزش را در خود ایجاد کنند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از مراغه،آیت الله محمدتقی پورمحمدی روز شنبه در آئین بازگشایی مدارس در مدرسه پسرانه سدعلویان مراغه افزود: نجات انسان ها بزرگترین رسالتی است که آموزش و پرورش بر دوش دارد و فلسفه اصلی رسالت پیامبر اسلام (ص) نیز به عنوان معلم بزرگ بشریت، نجات مردم از جهل و نادانی است.
وی با تاکید بر اجرای شیوه های نوین تعلیم و تربیت در مدارس ادامه داد: هوشیاری، داشتن انگیزه کافی و تلاش مداوم رمز موفقیت یک دانش آموز در طول سال تحصیلی است و ممارست موجب رشد علمی و فرهنگی این قشر آینده ساز در جامعه می شود.
وی گفت: دانش آموزانی که از وضعیت مالی و امکانات آموزشی پیشرفته ای برخوردار نیستند اما تلاش و جدیت در یادگیری دارند در مقایسه با دانش آموزان برخورداری که مجاهدت ندارند، به موفقیت های بیشتری دست پیدا می کنند. 
آیت الله پورمحمدی افزود: اگر دانش آموزان تنها به کتاب های آموزشی که از سوی آموزش و پرورش در اختیار آنان قرار گرفته است، اکتفا کنند و به آنها تسلط کامل داشته باشند، نیازی به شرکت در کلاس های خصوصی و هزینه های اضافی نخواهد داشت.
مدیر آموزش و پرورش مراغه گفت: تعلیم و تربیت بر مبنای شکل گیری حیات طیبه در بین دانش آموزان به عنوان سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و برنامه درسی ملی در سال تحصیلی جاری مورد توجه قرار می گیرد.
جلیل اسلامی افزود: معلمان و مربیان در نظام تربیتی آموزش و پرورش از تربیت صحیح تفکر، ایمان، علم، عمل و اخلاق دانش آموزان مراقبت می کنند و آنان حکم همان باغبانی را دارند که به رشد گیاه کمک می کنند و آن را از آفات ایمن می دارند.
وی با تاکید بر لزوم توجه ویژه به برنامه های پرورشی در مدارس، اضافه کرد: کیفیت بخشی به برنامه های پرورشی در سال جدید از اولویت های اصلی آموزش و پرورش باشد. 

اسلامی در پایان یادآور شد:هم اکنون 43 هزار دانش آموز در 500 مدرسه دولتی و غیر دولتی در مناطق شهری و روستایی مراغه تحصیل خود را آغاز کردند.

 

به اشتراک بگذارید :