10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۳ ۱۶:۴۹:۴۳
کد مطلب:  xUNb9lhg
معاون استاندار آذربایجان شرقی در آیین بازگشایی مدارس;
علم و ایمان ضرورت پیشرفت سعادت مندانه است

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر تجهیز دانش آموزان به نیروی علم و ایمان، گفت: علم در کنار ایمان پیشرفت سعادتمندانه را تضمین می کند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی،سعید شبستری روز شنبه در آیین بازگشایی مدارس در مدرسه آیت الله شهید مطهری تبریز، توجه وی‍ژه به مسائل فرهنگی به خصوص توسط دانش آموزان را ضروری دانست و افزود: جوانان و نوجوانان جامعه به دلیل آسیب پذیر بودن، در معرض بیشترین حملات دشمنان قرار دارند و باید هوشیار باشند.
وی گفت: فضای مجازی، فرصت و تهدیدی به شمار می رود که هم می توان به درستی از آن استفاده کرد و هم می توان اقداماتی انجام داد که نتیجه ای جز فساد، پشیمانی و از بین رفتن آبرو در پی نداشته باشد.
شبستری خطاب به دانش آموزان بر جرات نه گفتن در مقابل پیشنهادات نسنجیده برخی افراد تاکید و اظهارکرد: متاسفانه برخی افراد به دنبال ترویج اعتیاد در بین قشر جوان و نوجوان هستند و باید بیشتر مراقب بود.
وی افزود: مواد مخدر و قرص های روان گردان، هرچند لذتی آنی و لحظه ای برای مصرف کننده دارد ولی بلایی خانمان سوز است و تبعات بسیار ناگواری در پی خواهد داشت.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با انتقاد از عملکرد مدیریت سابق استان در بی توجهی به کنترل اعتیاد گفت: متاسفانه سه سال پیش و قبل از روی کارآمدن دولت تدبیر و امید در همین شهری که به عنوان پایتخت جهان تشیع، مزین شده است، شاهد معتادان متظاهر بودیم. 
شبستری عامل بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی و اخلاقی را مقوله خانمان سوز اعتیاد عنوان کرد و ادامه داد: متاسفانه اعتیاد، منجلابی است که باعث می شود تمامی سرمایه انسان برباد رفته و شخص معتاد برای تامین هزینه مواد مخدر به هر روشی برای تامین این هزینه متوسل شود.
وی اظهارکرد: خوشبختانه پس از استقرار دولت تدبیر و امید، مشکلات این چنینی در استان خاتمه یافته و در اثر مدیریت جهادی مدیران مربوطه، استان آذربایجان شرقی به استانی عاری از معتاد متجاهر تبدیل شده است.
شبستری گفت: اگر می خواهیم که مشکلات جامعه رفع شود باید مشکلات مردم را مشکل خود بدانیم و برای رفع آن ها با جان و دل تلاش کنیم.
وی آرامش و امنیت ایران اسلامی را مرهون فداکاری و ایثارگری های جوانان کشور دانست و افزود: خوشبختانه در سایه تلاش و مجاهدت اکثریت جوانان، نیروهای نظامی، انتظامی و سایر مسئولین مربوطه، امنیت و آرامش کامل در کشور حاکم است.
شبستری با اشاره به وضعیت نامناسب امنیتی در اکثر کشورهای همسایه جمهوری اسلامی گفت: به جرات می توان گفت که جمهوری اسلامی ایران، امن ترین کشور در منطقه خاورمیانه و حتی جهان به شمار می رود.
وی ادامه داد: جوانانی از نسل دوم و سوم انقلاب اسلامی با تلاش و نبرد در جبهه نبرد حق علیه باطل، در کشورهایی همچون سوریه و عراق، مشغول جنگ با گروهک های تروریستی داعش و النصره هستند و تمام تلاش خود را برای ایجاد امنیت هرچه بیشتر در منطقه به کار می گیرند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی همچنین با تبریک هفته دفاع مقدس و گرامیداشت ایثار و فداکاری های مجاهدین راه حق اضافه کرد: جنگ حق علیه باطل تمام نشده است. 
وی اظهارکرد: هرچند جنگی به مفهوم جنگ فیزیکی و سخت در کار نیست ولی تمامی تلاش دشمنان و بدخواهان، ضربه به ایمان، اعتقاد و باور جوانان و نوجوانان از طریق جنگ نرم است.
شبستری با بیان اینکه شکوفایی و پیشرفت ایران اسلامی به دست شما دانش آموزان و نوجوانان محقق می شود، گفت: خوشبختانه بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، اقدامات و فعالیت های بسیار خوبی در کشور انجام شده که از مهمترین آنها می توان به درخشش محققین کشور در حوزه سلول های بنیادی و کسب رتبه دهم کشور در سطح جهانی، نانو تکنولو‍ژی و فناوری های هسته ای اشاره کرد.
معاون استاندار آذربایجان شرقی گفت: دشمنان و بدخواهان از توان نظامی و دفاعی ایران، نمی ترسند بلکه در درجه اول از فکر و اندیشه جوانان این مرز و بوم هراس دارند. 
وی با بیان اینکه خوی استکباری دشمنان، هیچ گاه به پایان نمی رسد و به دشمنی های خود با اسلام و جمهوری اسلامی ادامه می دهند، ترور دانشمندان هسته ای را نمونه و مصداقی از بدخواهی استکبار جهانی عنوان کرد و گفت: اگر کشوری می خواهد که روی پای خود بایستد و یکی پس از دیگری، پله های موفقیت را طی کند باید قبل از هر مقوله دیگری به تقویت علمی توجه کند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با تبیین اهمیت مهارت افزایی به دانش آموزان توسط معلمان، اظهارکرد: جوانان باید نهایت تلاش خود را به کار گیرند تا مهارت خود در زمینه های مختلف را افزایش داده و چشم انتظار استخدام دولتی نباشند.
شبستری همچنین در بخشی از سخنان خود با اشاره به درآمدهای نفتی نجومی دولت گذشته اظهارکرد: متاسفانه دولت تدبیر و امید، وارث 500 هزار میلیارد تومان بدهی از دولت های نهم و دهم است و در زمان حاضر نیز با توجه به افزایش قیمت نفت، تمامی درآمدهای نفتی خود را صرف پرداخت یارانه و حقوق کارکنان و مستخدمان دولت می کند. 
وی گفت: در این راستا باید از ظرفیت تشکل غیردولتی و مردم در راستای افزایش هرچه بیشتر مهارت افزایی دانش آموزان بیش از پیش استفاده کرد.
سال تحصیلی جدید با حضور حدود 700 هزار دانش آموز در مدارس آذربایجان شرقی شروع شد.

به اشتراک بگذارید :