10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۳ ۱۶:۴۷:۵۸
کد مطلب:  n55qfcBK
شهردار تبریز زنگ بازگشایی مدارس تبریز را نواخت

شهردار تبریز با حضور در دبیرستان خیام در کوی فیروز، زنگ نمادین بازگشایی مدارس تبریز و آغاز سال‌تحصیلی ۹۶-۹۵ را نواخت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی،صادق نجفی در این مراسم، با تبریک آغاز سال‌تحصیلی به دانش‌آموزان، معلمان و فعالان آموزشی خاطرنشان کرد: پیشرفت، رفاه و آبادانی، تنها در صورتی ماندگار است که جامعه از شاخص‌های آموزشی قوی و باثبات برخوردار باشد.

وی تصریح کرد: توسعه پایدار، به عنوان آرمان اصلی پیشرفت، در گرو پژوهش‌محوری است؛ این رویکرد باید به فراخور رشته‌ها و مقاطع مختلف تحصیلی، در ساختار آموزشی نهادینه شود.

شهردار تبریز با اشاره به تعامل هدفمند شهرداری و مدیریت آموزشی استان گفت: در سال‌های اخیر، همکاری تنگاتنگ دو مجموعه، با هدف تقویت مسئولیت‌پذیری دانش‌آموزان پیگیری شده است؛ انتخاب شهرداران مدارس و تعامل نزدیک شهرداری‌های مناطق با مدارس، در همین راستا قابل‌توجه است.

 نجفی با اشاره به این‌که تبریز، مهد علم‌آموزی مدرن و  نقطه اتکای فرهنگ و دانش، در توسعه فرهنگی کشور است، گفت: نخستین مدرسه مدرن کشور با همت میرزا حسن رشدیه در تبریز بنا شده است؛ این پیشینه ارزشمند، در مسیر کلی توسعه فرهنگی کشور بارز بوده و همواره دانشمندان و شخصیت‌های برجسته علمی و ادبی را تقدیم کشور کرده است.

وی تاکید کرد: پشتکار علمی و پژوهشی دانش‌آموزان باید همین مسیر متعالی را ادامه دهد.شهردار تبریز با تاکید بر نقش‌آفرینی حوزه‌های آموزشی در اهداف «تبریز ۲۰۱۸» متذکر شد: فرهنگسازی و ارایه اصول مهم میزبانی بین‌المللی، ضرورت‌های اجتماعی بحث گردشگری را قوت خواهد بخشید.

به اشتراک بگذارید :