13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۳ ۱۳:۴۳:۰۱
کد مطلب:  BWGOw1xi
پاشایی در آیین زنگ نماز تاکید کرد:
نهضت احداث نمازخانه ی مدارس در دستور کار آموزش و پرورش آذربایجان شرقی

مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی در آیین زنگ نماز مدارس استان تاکید کرد: نهضت تاسیس و تجهیز نمازخانه ی مدارس جهت ترغیب حضور دانش اموزان در نماز جماعت مدارس در دستور کار آموزش و پرورش آذربایجان شرقی برای سالتحصیلی 96-95 قرار دارد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، در ابتدای این آیین مدیر کل آموزش و پرورش استان، گفت: همه موظف هستیم در سنگر مقدس تعلیم و تربیت پاسبان خون شهدا باشیم و نهضت احداث نمازخانه مدارس برای سالتحصیلی جدید در دستور کار آموزش و پرورش استان قرار دارد.

جعفر پاشایی در خصوص اقدامات استان برای ترویج نماز در مدارس گفت: 750 روحانی نمازگزار در مدارس فعالیت دارند و گفتمان دینی با موضوع نماز در سه هزار و 800 جلسه برگزار شده است.

وی تصریح کرد: آموزش 10 ائمه جماعت برای دو هزار و 212 اولیاء دانش اموز با موضوع اهمیت نماز و آموزش مرجعیت و تقلید در 520 مدرسه صورت گرفته است.

پاشایی با بیان اینکه 75 درصد دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه در زمینه نماز،قرآن و عترت فعالیت دارند،افزود: در یک سال اخیر نزدیک 100 مدرسه در استان به نمازخانه مجهز شده است.

مدیر کل آموزش و پرروش استان از توزیع دو هزار و هفت تخته فرش در مدارس استان خبر داد و اذعان داشت: امسال شاهد مشارکت دو هزار و 30 مجری در طرح امین بوده ایم.

وی به کسب مقام های برتر دانش اموزان در مسابقات فرهنگی و هنری و قرآن اشاره کرد و خاطرنشان شد: برای سالتحصیلی جدید با حضور 700هزار دانش اموز در هشت هزار مدرسه با رویکرد جدید در حوزه نماز،عفاف،حجاب و قرآن برنامه ریزی های ویزه ای در نظر گرفته شده تا شاهد پیشرفت دینی دانش اموزان در پایان سال باشیم.

گفتنی است ،در پایان مراسم زنگ نماز به دست نماینده ولی فقیه در استان نواخته و اولین نمازجماعت دانش آموزی توسط آیت ا..شبستری اقامه شد.

به اشتراک بگذارید :