10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۳ ۰۹:۳۷:۳۶
کد مطلب:  DS16VQtF
آیت ا...شبستری در آیین بازگشایی مدارس:
هماهنگی و همدلی باید در مدارس موج بزند

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی در آیین بازگشایی مدارس با تاکید بر آموختن علم همراه تهذیب،گفت: هماهنگی و همدلی که مبنای عمل آموزش و پرورش استان است باید در تمامی مدارس موج بزند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی،آیت ا...محسن مجتهد شبستری در مراسم آغاز سالتحصیلی جدید مصادف شدن این آغاز با هفته دفاع مقدس را ارج نهاد و بیان داشت:رمز خلقت آسمان ها،زمین و همه موجودات فراگرفتن علم است و این موضوع در قرآن رمز خلقت عالم محسوب شده است.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: کسب علم و دانش در آیات متعدد قرآنی تمجید شده است و برای خارج شدن از ظلمات توجه به کسب دانش توسط مولای متقیان حضرت علی(ع) و پیامبر بزرگ اسلام تاکید شده است.

وی با بیان اینکه تحصیل و تهذیب باید در کنار هم شکل گیرد،تصریح کرد: معلمان به عنوان تاثیرگذارترین فرد بر روی دانش آموزان باید نسبت به ضرورت امروز جامعه این مضوع را تعهد نمایند .

امام جمعه تبریز خاطر نشان شد: در سال های اخیر آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی توجه ویزه ای به تربیت دینی دانش اموزان داشته و افتتاح نمازخانه های مدارس و دایر بودن نمازجماعت در بین دانش آموزان نشان از این عمکرد مهم دارد.

آیت ا... شبستری یادآور شد: انبیاء و اولیا تزکیه و تعلیم را تواما برعهده داشتند و علت این ماموریت تاکید بر این بوده که علم بدون تزکیه بی فایده بوده و زیان بار است.

وی اذعان داشت: به برکت انقلاب اسلامی همین دانش آموزان پرتلاش از مدارس رشد کرده اند و توانسته اند در عرصه های علمی،قرآنی و ورزشی بدرخشند و برای میهن اسلامی افتخار بیافرینند.

عضو خبرگان رهبری توجه دانش آموزان  موضوع نماز و حجاب را متذکر شد و تاکید کرد: نماز و حجاب دوموضوع حیاتی است و در هر زمان به سوی انسان سازی رهنمون می شود.

آیت ا.. شبستری در پایان بیان داشت: ارتباط اولیا و مربیان با مدرسه ضروریست چرا که تمامی کارها  در مجموعه آموزش و پرورش استان در راستای هماهنگی و همدلی بنا شده است.

 

به اشتراک بگذارید :