10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۱ ۱۱:۳۰:۴۷
کد مطلب:  ZqrhkyIG
پاشایی در جمع بازرسین کارگروه نظارت پروژه مهر تاکید کرد:
تبیین شعار و تابلوی حرکت دستگاه تعلیم و تربیت آذربایجان شرقی در سالتحصیلی جدید

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی تاکید کرد: تبیین شعار و تابلوی حرکت دستگاه تعلیم و تربیت آذربایجان شرقی در سالتحصیلی جدید برای مدیران و همکاران مدارس از بازرسین اعزامی به نواحی و مناطق مورد انتظار است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، جلسه توجیهی بازرسین کارگروه نظارت و ارزیابی شورای پروژه مهر اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی اعزامی به مناطق و نواحی سالتحصیلی96-95 صبح امروز در سالن کنفرانس تالار معلم تبریز برگزار شد.

جعفر پاشایی تاکید کرد: امسال دستگاه تعلیم و تربیت استان سوار بر موج تدبیر،عقلانیت،برنامه محوری و برنامه ریزی و مبتنی بر سند تحول بنیادین حرکت می کند.

وی آذربایجان را دارالتربیه ایران برشمرد و گفت: اولین مدرسه،اولین کتابخانه،اولین چاپخانه،اولین معلم به سبک جدید و علما و اساتید برجسته گواه از شایستگی این عنوان برای آذربایجان دارند.

مدیر دستگاه تعلیم و تربیت استان خاطر نشان شد: دولت در سه سال گذشته مخصوصا آموزش و پرورش با محدودیت های مالی مواجه بود اما آموزش و پرورش استان با کارسیستمی،برنامه محوری از صف تا ستاد و رضایتمندی موفق یه شکستن سد و میسر کردن مسیر هم دلی و همرنگی شد.

مدیر کل آموزش و پرروش استان یادآور شد: برنامه و بودجه بعنوان نماینده دولت عملکرد دستگاه ها را در تمامی شاخص ها بررسی می کند که در آخرین ارزیابی ها آموزش و پرورش استان با امکانات کم،بالاترین بهره را برده و موفق به کسب عنوان برتر شد.

پاشایی اذعان داشت: این موفقیت حاصل تلاش های برنامه محور همکاران از صف تا ستاد در گوشه و کنار استان می باشد و امسال نیز تمام تمهیدات از سه ماه قبل در قالب ستادهای پروژه مهر در نواحی و مناطق با برگزاری جلسات مستمر صورت گرفته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود،بازرسین کارگروه نظارت را سفیران آموزش و پرورش عنوان کرد و افزود: موتور محرکه دستگاه تعلیم و تربیت استان باید با قدرت هرچه تمام تر از همان ابتدا توسط شما راه اندازی شود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان انتظارات خود از بازرسین را به شرح زیر متذکر شد:

 1. هدف اصلی از بازرسی و نماینده اداره کل حمایت و استقبال از برنامه های ناحیه و منطقه باشد.
 2. از کوچکترین اقدام همکاران تشکر شود و از مچ گیری و بازپرسی به جد خودداری شود.
 3. محتویات آیین های بازگشایی و توجه به شعاد سالتحصیلی در سطح وزارتی و اداره کل ارزیابی و طبق گزارش مکتوب بعد از ماموریت ارائه شود.
 4. اهداف،برنامه ها،عملکرد و کارنامه دولت در بخش آموزش و پرورش در منظر بسیار عالی تشریح شود.
 5. تقدیر از زحمات و همکاری های فرمانداران،بخشداران،شورای شهر،امام جمعه،شهرداران و خیرین
 6. حضور در ادارات و مدارس مناطق،شرکت در یادمان های شهدا، سپاس از خانواده های شهدا
 7. رصد افتتاحیه پروزه های آموزشی،رفاهی،فرهنگی و عمرانی در نواحی و مناطق که در 3 مهر 32 پروژه به صورت همزمان به بهره برداری می رسد.
 8. گزارش بازرسین درست،به موقع،دقیق و عدالت محور که بعنوا ن معیار کلیدی ارزیابی پروژه مهر است،ارائه شود.
 9. مخاطبین اصلی دستگاه یعنی معلمان،دانش آموزان،مدرسه و اولیاء نیز در طی بازرسی نسبت به میزان رضایتمندی از عملکرد نظرسنجی شوند.
 10. انعکاس برنامه ها در قالب بنر،پوستر و هماهنگی با رسانه محلی حتما در مناطق و نواحی صورت گرفته باشد.
 11. بررسی پویایی سیستم از نظر ابتکار،خلاقیت و نوآوری،مشارکتی بودن برنامه ها و تنوع در برنامه ها

پاشایی در ادامه تاکید کرد: امسال سرانه برای تمامی مدارس پرداخت شده و برای مدارس خاص بودجه اختصاصی واریز گردیده و در بازرسی ها مدارس با نیازهای ویژه شناسایی شده و گزارش شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بیان داشت: امسال با تمام توان در راستای تحقق شعار و رسیدن به تابلوی هدف، حرکت دستگاه تعلیم و تربیت استان در سالتحصیلی با رویکرد"تامین آرامش خاطر دانش اموزان برای ارتقاء انگیزه تحصیل، تکریم منزلت معلمان برای ارتقاء انگیزه تدریس و جلب رضایتمندی اولیاء برای ارتقاء انگیزه مشارکت" خواهد بود.

 

به اشتراک بگذارید :