20 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ ۱۶:۰۹:۵۵
کد مطلب:  1955689
نماینده مردم شریف شهرستان های اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی:
عدم توجه به معیشت معلمان، در بلند مدت، به بی سوادی مدیران می انجامد

نماینده مردم شریف شهرستان های اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی گفت: عدم توجه به معیشت معلمان، در بلند مدت، به بی سوادی مدیران می انجامد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، مجتبی بخشی پور، نماینده مردم شریف شهرستان‌های اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی، در آئین تجلیل از اساتید پیشکسوت و معلمان سرآمد مدیریت آموزش و پرورش شهرستان اسلام آباد غرب، ضمن عرض خیر مقدم خدمت مدعوین و تبریک هفته بزرگداشت مقام معلم گفت: من فردی سیاسی نیستم و نیتم از حضور در مجلس شورای اسلامی، گره گشایی از کار مردم است.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی توجه ویژه ای به آموزش و پرورش دارد و تصویب لایحه رتبه بندی معلمان پس از 12 سال و همچنین افزایش 50درصدی سهم این وزارت از بودجه عمومی کشور، موید این ادعا است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، بلاتکلیفی نیروهای خرید خدمات، نهضت، حق التدریسی‌ها و سایر نیروهای رسمی و پیمانی آموزش و پرورش، و همچنین، کمبود شدید معلم در سنوات آتی را دو چالش بسیار اساسی پیش روی نظام تعلیم و تربیت کشور در سال های آینده دانسته و افزود: ورودی نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش، از طریق دانشگاه فرهنگیان و آزمون استخدامی، فاصله معناداری با خروجی این وزارت خانه دارد.

وی با تاکید دوباره بر تلاش مجلس جهت حل مشکلات معیشتی معلمان با تصویب لایحه رتبه بندی معلمان و ابلاغ آن به دولت خاطر نشان ساخت: تاثیر مستقیم مشکلات معیشتی معلمان بر جامعه در کوتاه مدت، افت تحصیلی دانش آموزان، در میان مدت، بی سوادی آنان و در بلند مدت، بی سوادی مسئولان کشوری است.

بخشی پور در بخش پایانی سخنان خود ابراز امیدواری نمود: صندوق ذخیره فرهنگیان از طریق بورس یا به طرق معمول دیگر به فرهنگیان، به عنوان صاحبان اصلی آن واگذار شده و معلمان عزیز بتوانند سهم بیشتری در اداره و سازماندهی سرمایه در گردش خود داشته باشند.

به اشتراک بگذارید :